Ana Sayfa Espor Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor!

Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor!

33
0
Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor!
Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor! - GAMER İN TURKEY

Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor! Dünya çapında etkisini arttıran Koronavirüs salgını sebebiyle Formula 1 yarışlarının ertelendiği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Formula 1 yönetimi bu durum karşısında durgunluğu bir nebze de olsa azaltmak için sanal yarış düzenleme hazırlıkları yapıyor.

Formula 1 Sanal Grand Prix’de bazı Formula 1 pilotlarının da yarıştığını görebileceğimiz iddia ediliyor. Hazırlık aşamaları tamam etkinliğin Bahreyn Grand Prix’inin Sanal Versiyonu ile başlayacağı aktarıldı. Londra da yer alan özel e spor arenasında yayın yapılacağı ve Gfinity işbirliği ile gerçekleştirilecek olan Sanal Grand Prix’in oldukça büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Formula 1 Dijital İş Girişimleri ve Esports Başkanı Julian Tan’ın konu ile alakalı olarak Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ön görülemeyen bu dönemlerde Formula 1 Esports Sanal Grand Prix’in hafif bir rahatlama getireceğini düşünmek bizi memnun ediyor. Bu organizasyon ile Formula 1 hayranları için düzenli faaliyetlerimizin sürmesini sağlayacağız. Tüm spor ligleri rekabet edemez duruma geldiğinde, e spor sahneye faydalarını ve muhteşem şovlarını göstermek için çıkacak” sözlerine yer verdi.

Codemasters CEO’su Frank Sagnier ise konu ile ilgili “Yeni Formula 1 Esports Sanal Grand Prix serisinin bir parçası olduğumuz için oldukça heyecanlıyız. Tüm dünyada düzenlenen bir spor etkinliğinin video oyunu ile ertelenen yarışlarının hafta sonu heyecanını tekrardan yaşatmak harika. Rekabetçi, aksiyon dolu ve büyük ilgi görecek bir süreç bizleri bekliyor” sözlerine yer verdi.

Formula 1 Sanal Yarışlar Düzenlemeye Hazırlanıyor! Mayıs ayında sona erecek bu organizasyonda Azerbaycan Grand Prix’inin düzenlenmesi de planlanıyor. Ancak bu etkinliğin uzama ihtimali de gündemde. Formula 1 yarışlarının ertelenmesi durumunda ve erteleme sürecinin uzaması durumunda Sanal Grand Prix karşımıza çokça kez çıkacak gibi duruyor. Formula 1 ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.