Ana Sayfa Konsol Stardew Valley Çok Oyunculu Modu Xbox-One Oyuncularıyla Buluşuyor

Stardew Valley Çok Oyunculu Modu Xbox-One Oyuncularıyla Buluşuyor

420
0
Stardew Valley Çok Oyunculu Modu Xbox-One Oyuncularıyla Buluşuyor
Stardew Valley Çok Oyunculu Modu Xbox-One Oyuncularıyla Buluşuyor

Stardew Valley Çok Oyunculu Modu Xbox-One Oyuncularıyla Buluşuyor! Stardrew Valley, 2016 yılında piyasaya sürülen bir çiftçi simülasyon rol yapma oyunudur. Basit görünümlü oyun grafikleriyle ilk oynayanlardan eleştiri alan Stardrew Valley aslında uzun sürede geliştirilmiş, zor bir oyun. Bununla birlikte piyasaya sürülmesinden sonra birçok farklı platformda oynanan oyunun uzun süredir Xbox-One platformunda çift oyunculu modu bulunmuyordu. Geçtiğimiz yıllarda Playstation 4 güncellemesinde çift oyunculu mod başarılı olurken Xbox-One’da aynı başarı gösterilememişti. PS4 uyumundan sonra 1.3 güncellemesiyle birlikte artık Xbox-One severler de bu modun keyfini çıkarabilecek.

Stardew Valley’in keyfini artık arkadaşlarınızla Xbox-One’da paylaşabileceksiniz!

Stardew Valley’i piyasaya süren Nintendo Swicth’den Xbox-One oyuncularını sevindiren haber geldi. Oyunun çok oyunculu modu 1 yılı aşkın süredir PC’de oynanabiliyordu. Geçtiğimiz ay oyunun geliştiricisi Eric Barone Xbox platformunda oluşan birkaç aksaklıktan bahsederek her platformda oyunu sağlamanın zor bir durum olduğunu söylemişti. Geçtiğimiz günlerde şirket, takipçilerine oyunun 1.3 güncellemesiyle birlikte Xbox-One platformunda artık çok oyunculu modda oynanabileceği haberini resmi Twitter hesabından duyurdu. Ancak oyunu bu modda oynamak isteyen oyuncuların “Xbox Live Gold” aboneliğine ihtiyacı olacak. Aynı zamanda geçen sene 1.3 güncellemesiyle birlikte Nintendo Switch oyuna daha çok dil ekleneceğini söyleyerek oyun severlere bir mutlu haber daha vermişti.  Bu diller arasında Türkçe, Fransızca, İtalyanca da bulunuyordu. Xbox-One güncellemesini duyan PC oyuncuları, 1.4 güncellemesinin gelmesini istedi. Bu güncelleme için de çoğu şeyin hazır olup, küçük eksikliklerin tamamlanma aşamasında olunduğu duyuruldu. Ayrıca oyun geliştiricisi Barone, oyunun bu güncellemeyle tüm özelliklerinin gelişeceğinden duyduğu mutluluğu belirtti. Oyunun tüm özelliklerini kapsadığı için bu güncellemeye “Everything” adını verdi.

Stardew Valley çok oyunculu modu ile yapabileceklerimiz

Stardew Valley oyununa çok oyunculu mod gelmesiyle birlikte oyunu artık arkadaşlarımızla oynayabileceğiz. Peki ya bu nasıl mümkün olacak?

Toplam 4 oyuncuya izin verilen bu güncellemede, oyuncular aynı tarım arazisinde farklı evler paylaşarak, paralarını aynı havuzda toplayacaklar. Tüm oyuncuların tarım arazisi içinde kendi alanları ve araçları olacak. Ancak arazide birlikte ve eşzamanlı olarak çalışabiliyorlar.  Fakat gece gündüz döngüsüne sadece oyunu başlatan oyuncu karar verebiliyor. Oyunda gece uyumamanın sonuçlarını biliyoruz, aman dikkat! Bunun dışında normal oyun modunda yapılan her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz.

Tüm oyuncular tarafından ilgiyle yaklaşılan oyun, güncellemeleriyle oyun severlere beklediklerini vermeye devam edecek gibi duruyor.