Ana Sayfa Konsol Electronic Arts, Star Wars’un son oyunu ile iddiasını koruyor

Electronic Arts, Star Wars’un son oyunu ile iddiasını koruyor

391
0
Electronic Arts, Star Wars’ın son oyunuyla iddiasını koruyor
Electronic Arts, Star Wars’ın son oyunuyla iddiasını koruyor

Electronic Arts, Star Wars’un son oyunu ile iddiasını koruyor! Bu zamana kadar oyun severler için birçok oyun çıkartan EA, Star Wars’un yeni oyunu olan Star Wars Jedi: Fallen Order’ı 15 Kasım’da piyasaya sürüyor. Respawn Entertainment’ın geliştirip EA Games’in yayınladığı oyun PS4, Xbox-One ve PC için çıkarılacak. Oyunun konusu Sith’in intikamından sonra Jedi’ın geri de kalmasıyla ilgili olacak. Cal Kestis, Jedi olaylarından kaçmayı başaran ve eğitimini tamamlarken bir yandan da hayatta kalmaya çalışarak oyunun baş karakteri olarak hikâyenin devamında yer alacak. Fallen Order, EA Games’in bir önceki Star Wars oyunu olan Star Wars: Battlefront II gibi tek oyunculu ve hikâye odaklı ilerleyecek. Oyunun geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada oyuncuların yepyeni bir karakterle tanışacakları ve bu karakterin özel güçlerini kullanmakta zorluk çektiğini için onları oyun ilerleyişinde biraz da olsa zorlayacaklarını açıkladı. Cal karşımıza son kalan Jedi olarak çıkacağı için oyunda karşımıza devamlı zorluklar çıkacağı söylenir.

Star Wars: Fallen Order oynanış videosu yayınlandı

Yazın oyunun ilk tanıtım videosu yayınlanmıştı. Video yaklaşık 15 dakikalık bir süreyle oyun severlerin istediğini karşıladı. Oyunun etkileyici kısımlarının videoda çok yer almamasından dolayı negatif eleştiriler de aldığını gördük. Oyuna yorum yapanların Respawn Entertainment’ın oyun tanıtım videolarında iddiasını pek koruyamadığını söyledi. Oyunu denemek için ilk oynayanlardan biri, oyun severlerin oyunun videosuna aldanmaması gerektiğini, oyunun içindeki hikâyenin onları büyüleyeceğini söyledi. Tanıtım videosuyla birlikte yorumlar gelmeye devam ederken, oyunun ortalama bir zorluk seviyesinde olduğu söyleniyor. Bloklanamayan atakların bu oyunda da var olmasıyla, kırmızı sinyallerin çıktığı yine görülüyor ve her bölümde gelen yeni güçler ve hareketler oyuna renk katıyor.

Electronic Arts, Star Wars’un son oyunu ile iddiasını koruyor! Oyuna birçok yeni rota eklenmesiyle birlikte bu yolları geçebilmek için edinilmesi gereken yetenekler ve araçlar olacak. Merakla beklenen bu yeni oyunda, God of Wars tarzı oyunlarda olduğu gibi, oyunda ilerlerken çıkan sandıklardan edinilen ekipmanlar sayesinde ilerlenebilecek. Geliştiriciler oyunun RPG değil daha çok aksiyon oyunu olacağını söyleseler de oyunda ışın kılıcı gibi eşyaların renginin değiştirilebilip, droidlerin de geliştirilebileceği görülüyor. Bu zamana kadar Star Wars hikayelerinde görülen gezegenler bu oyunda da var olacak aynı zaman da yeni gezegenler de görülecek. Gezegenler arası yolculuk yaparken yükleme ekranı olmaması ve geminin içindeki insanlarla geçilen iletişimle yolculuğun devam edecek olması oyunu serinin diğer oyunlarından ayıran bir özellik. Bu sayede yetenek geliştirme ve hikâyenin işleyişi planlandığı gibi devam edebilecek.