Ana Sayfa Konsol The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Çıkacak!

The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Çıkacak!

468
0
The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Çıkacak!
The Lord of the Rings: Gollum Oyunu Çıkacak!

Yüzüklerin Efendisi hayranlarınnı oldukça mutlu edecek bir oyun çıkacak. The Lord of the Rings: Gollum. Oyun Daedalic Entertainments tarafından yapılıyor. Şu anda yapım aşamasında olan oyunla ilgili bazı bilgiler verildi.

İlk olarak Daedalic Entertainments’dan bahsetmek daha iyi olacaktır. Sonuçta oyunun yapımcıları onlar. Daedalic Entertainments, Almanya merkezli bir oyun yapım ve yayın şirketi. Birçok oyun üreten yapımcının henüz çok fazla bilinen bir oyunu yok. Ancak yaptıkları hikaye tabanlı oyunlarla birçok oyuncunun beğenisini kazanmış durumda. Hikaye anlatımı konusunda oldukça iyi iş çıkartan yapımcı şirket, Telltale Games ile birbirine oldukça benzetiliyor. Ancak oyunlarında farklı çözümlere giderek kendilerini tekrar etmekten kurtarmış ve oyunlarını birbirlerinin aynısı kıvamına getirmeden sürükleyiciliğine devam etmiştir. Bu özellikleri sebebiyle Daedalic Entertainments’dan güzel bir oyun konusunda umutlu olabilirsiniz.

the-lord-of-the-rings-gollum-oyunu-cikacak

Oyunun detaylarına gelecek olursak, Daedalic Entertainments, Middle-earth Enterprises ile yaptığı anlaşmayla bu oyunu resmen lisanslamış oldu. Daha önce Monolith bu hakları elinde bulunduruyordu. Grafik ve oynanış bakımından güzel oyunlar sunsalar da hikaye kurgusu, The Lord of the Kings hayranları tarafından pek de beğenilmedi. Ancak Daedalic Entertainments Tolkien’in kitabına tamamen sadık kalacağını vurgulayan açıklamalar yaptı.

Kitaba tamamen sadık kalınacağı için Gollum’un görünümü de alıştığımızdan daha farklı olacak. Yapımcılardan biri olan Kai Fieberg’in açıklamaları şu şekilde;

“Sadece filmleri izlemiş olanları üzmek istemiyoruz. Ancak uzun lafın kısası, Andy Serkis gibi görünmeyecek. Karakteri yavaşça evrilttik. Onun bir zamanlar daha insanımsı olduğunu göreceksiniz, yüzük onu ele geçirmeden önce. Hikaye anlatımı açısından filmlere kıyasla çok fazla olasılığımız var ve bizim için pek çok farklı duyguyu yansıtabilmek çok önemli. Bizim ihtiyacımız olan neredeyse sevebileceğiniz ama aynı zamanda da gerçekten korkabileceğiniz biri. Bazı noktalarda ondan korkacaksınız.”

https://gph.is/1hTJe00

Oyunun hikayesinde Gollum anakarakter olacak. Güç yüzüğünü bulan Smeagol’un yüzük tarafından ele geçirilmesi ve sonrasında gelişen olayları romana sadık kalarak anlatacak. Oyunda Gollum’un çift kişilikli oluşu da oynanışı etkileyecek güzel bir unsur olarak dikkat çekiyor.

The Hollywood Reporter’ın belirttiğine göre şirketin CEO’su Carsten Fichtelmann, Gollum’un neden ana karakter seçildiğini ise şöyle açıklığa kavuşturmuş:

“Karakterde, halihazırda büyük bir içsel çatışma var zaten; iki ses sürekli olarak birbiriyle konuşup duruyor. Bu da, oyunda alınacak kararlar için bize harika bir sebep veriyor: Smeagol’ün ya da Gollum’un kararları.”

the-lord-of-the-rings-gollum-oyunu-cikacak

Yine bir açıklamasında Gollum’a değinen Carsten Fichtelmann şunları söyledi;

“Gollum’un hikayesini, daha önce hiç görülmemiş bir bakış açısıyla, herhangi bir hikaye anlatımı ortamında anlatacağız, tüm bu süre boyunca J.R.R. Tolkien’ın efsane kitaplarından yararlanacağız. Oyun endüstrisinin yapısal değişiklikler geçirdiği ve yeni iş modellerinin geliştiğinin görüldüğü bir zamanda, 60 yıldan fazla bir süredir taze ve alakalı kalan bir hikayeye dayanan devasa yeni bir üretim gerçekleştirmekten heyecan duyuyoruz.” 

The Lord of the Rings: Gollum için 2021 yılında eski ve yeni nesil konsollara ve PC’ye çıkması bekleniyor.