Ana Sayfa Konsol Xbox Konsol Akışı Özelliği Kullanıma Açıldı!

Xbox Konsol Akışı Özelliği Kullanıma Açıldı!

405
0
Xbox Konsol Akışı Özelliği Kullanıma Açıldı!
Xbox Konsol Akışı Özelliği Kullanıma Açıldı!

Microsoft üzerinde çalıştığı Konsol Akışı özelliğini kullanıma sundu. Şu anda yalnızca Xbox Insider üyesi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilen özellik Xbox oyunlarını telefonunuzda oynamanızı sağlıyor.

box Insider üyesi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilen özellik Xbox oyunlarını telefonunuzda oynamanızı sağlıyor. 

İlk olarak Xbox Insider’ın ne olduğundan bahsedelim. Microsoft’un kullanıcılardan geridönüş alarak gelişimini hızlandırması ve sorunları daha hızlı tespit ederek hızlıca aşması için kurulmuş bir geliştirme topluluğu. Bir bakıma Xbox Insider üyeleri bir oyunun geliştirme sürecindeki Alfa ve Beta oyuncuları. Xbox’a yönelik bir program.

Microsoft ise şu şekilde tanımlamış;

Xbox Insider Programı, tutkulu Xbox hayranlarımıza hem Xbox One konsolunda hem de Windows 10 bilgisayarlarda hâlâ geliştirilmekte olan Xbox One sistem güncelleştirmeleri, özellikleri ve oyunları hakkında geri bildirimde bulunma fırsatını sağlar.

Şimdi asıl önemli olan Xbox Konsol Akışı özelliğinin ne olduğundan bahsedelim. Bu özellik Xbox One konsolunuzda kurulu olan oyunları telefonunuzda oynamanızı sağlıyor. Aslında bir bakıma Sony’nin Playstation için yayınlamış olduğu Playstation Remote Play ile aynı özellikleri sunuyor.

xbox-konsol-akisi-ozelligi-kullanima-acildi

Konsol Akışı özelliği geçtiğimiz yıl ABD ve İngiltere’de kullanıma sunulmuştu. Bu süre boyunca yalnızca Xbox Insider’lar tarafından test edilebildi. Ancak şu an herkesin kullanımına sunuldu ve herkes bu özelliği deneyebilir. Ancak henüz yalnızca Android telefon kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

xbox-konsol-akisi-ozelligi-kullanima-acildi

Xbox Konsol Akışı İçin Gerekenler

  1. İlk olarak Google Play Store’dan Xbox Game Streaming (Preview) uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.
  2. Uygulama telefonunuza yüklendikten sonra size gösterdiği adımları takip etmelisiniz.
  3. Android 6.0 veya üstü mobil cihazlar aracılığıyla kullanılabiliyor.
  4. Xbox hesabınızın olması
  5. Yüksek hızlı internete sahip olmanız gerekiyor
  6. 10 Mbps indirme / 4,75 Mbps yükleme bant genişliğini destekleyen bir mobil veri veya Wi-Fi bağlantısı
  7. 60 ms veya daha düşük ağ gecikmesi
  8. Konsolun güç ayarı ‘Anında Açılış’ olmalı

Ancak Xbox’ın Konsol Akışı özelliği Google’ın cloud gaming Project X özelliği ile karıştırılmamalı. Ayrıca programı kullanabilmeniz için bir Xbox Insider olmanız ve Xbox One konsolunuzu Güncelleme Önizleme Döngüleri’nden birine kaydetmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak Xbox Insider programı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.