Ana Sayfa PC Epic Games Store Haftanın Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!

Epic Games Store Haftanın Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!

329
0
Epic Games Store Haftanın Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!
Epic Games Store Haftanın Ücretsiz Oyunu Belli Oldu!

Epic Games Store haftalık ücretsiz oyun kampanyası koronavirüs salgını sürecinde de devam ediyor. Oyun sektörü ile ilgili önemli atılımlar gerçekleştiren firma oyunseverlerin de desteklenmesi gerektiğini savunuyor. Her hafta ücretsiz oyunlar veren firmanın bu haftaki hediyesi ise For The King. Oyunun oldukça kaliteli bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

epic-games-store-haftanin-ucretsiz-oyunu-belli-oldu

IronOak Games tarafından geliştirilen oyun 19 Nisan 2018’de Curve Digital tarafından yayınlandı. Bir strateji oyunu olan For The King, combat sistemiyle daha da ilgi çekici hale gelmiş. Sıra tabanlı savaş sistemi ve rogue-like unsurlar oyunun zorluğunu artırmış. İster tek oyuncu, ister yerel olarak eşli, isterseniz de çevrimiçi olarak eşli oynayın. Birliğinizi bölüp daha fazla grubu kapsamayı veya korunmak için bir arada durmayı tercih edebilirsiniz.

Bir masaüstü oyunundan ilham alınan oyunda eşsiz maceralar yaşamak mümkün. Her oyun, ustalıkla oluşturulmuş haritalar, görevler, ganimetler ve başa çıkmanız gereken olaylarla benzersiz hale geliyor. Silahları, Eşyaları, NPC’leri, Sınıfları, Olayları ve daha fazlasını satın almak için oyunlar arasında Lore’u kullanın!

Saldırılar ve özel yetenekler için benzersiz bir slot sistemi kullanarak hızlı tempolu ve acımasız, sıra temelli savaşta savaşın ve birliğinizle beraber ölün.

Oyunun hikayesi ise size biraz klişe gelebilir. Oyun bize kral’ın öldüğünü haber vererek başlıyor. Barışın hakim olduğu Fahrul Krallığı kaosa sürükleniyor. Kraliçe’nin yapabileceği hiçbir şey kalmamıştır. Krallığın kurtulabilmesi ve yıkımın engellenebilmesi için tek bir yol kalmıştır, o da vatandaşların yardımcı olması. Sizler de o vatandaşlardan biri olarak Kraliçe’ye yardım edebilir ve krallığın yıkılmasına engel olabilirsiniz.

3 kişilik bir ekip kurarak başladığınız oyunda pek çok farklı sınıftan en fazla 1’er kişi bulundurabiliyorsunuz. Bunun stratejik anlamı oldukça büyük. Çünkü ekip üyelerinizin güçlü ve zayıf yönleri olduğu gibi düşmanlarınızın da güçlü ve zayıf yönleri oluyor.

Oyunu yalnızca ölerek kaybetmiyorsunuz. Aynı zamanda kaos miktarını düşürmeniz de gerekiyor. Kaos düzeyi sınırı aşarsa da oyunu kaybedebilirsiniz. Kaos düzeyini azaltmak için de bunu azaltmaya yönelik görevleri gerçekleştirmeniz gerekiyor. Çok farklı mekanlara uğradığınız oyunun zorluk seviyesi de yüksek. Karakterlerinizi, stratejinizi, düşmanlarınızı, kaos seviyesini, eşyalarınızı kontrol etmeniz gerekiyor.

Buraya tıklayarak oyunu Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak elde edebilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

epic-games-store-haftanin-ucretsiz-oyunu-belli-oldu

Minimum:

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 x64
 • İşlemci: Intel Core2 Duo E4300 (2 * 1800) / AMD Athlon Dual Core 4450e (2 * 2300) veya dengi
 • Bellek: 4096 MB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce 8800 GTX (768 MB) / Intel HD 4600 / Radeon HD 3850 (512 MB)
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • 64 bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 x64
 • İşlemci: Intel Core i5-4570T (2* 2900) / AMD FX-6100 (6 * 3300) veya dengi
 • Bellek: 4096 MB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 750 Ti (2048 MB) / Radeon HD 7850 (2048 MB)
 • DirectX: Sürüm 9.0c
 • Depolama: 3 GB kullanılabilir alan