Ana Sayfa PC Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!

Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!

381
0
Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!
Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!

CD Projekt RED, Witcher serisi ve özellikle son oyun olan Witcher 3: Wild Hunt ile oyun dünyasından büyük yankı uyandırmış ve fazlasıyla övgü kazanmıştı. Açık dünya oyunları konusunda zirvedeki isimlerden biri olan CD Projekt RED, oyun tarihine adını altın harflerle yazdıracak yeni bir oyun için çalışıyor. Bu oyun ise hepinizin bildiği üzere Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077, 2012 yılından beri üzerinde çalışılan bir oyun. Aksiyon ve açıkdğnya türünde olan oyun içerisinde farklı türlerden öğeler de barındırıyor. RPG öğelerine fazlasıyla yer verilen oyunda FPS türünde oynanış tercih edilmiş. Karakterinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirken hikayenin ilerleyeşinde de verdiğiniz kararların etkili olduğunu hissedebileceksiniz.

Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!

Temelde 3 farklı sınıf bulunuyor. Solo, Techie ve Hacker. Bu sınıflarda uzayan bir yetenek ağacı mevcut. Ancak tek bir sınıfa bağlı kalmak zorunda olmadığınızı da bilin. İstediğiniz yetenek dalından faydalanmanız mümkün.

Oyunun geçtiği yer olan Night City size fazlasıyla özgürlük sağlıyor. Düşmanlarla karşılaştığınızda bile tek çözüm dövüşmek değil. Farklı çözüm yollarıyla hikayeyi ilerletmeniz mümkün. Ama tekrarlamak isteriz ki verdiğiniz kararların elbet bir sonucu olacaktır.

Night City uçsuz bucaksız bir dünya desek yanlış olmaz. En azından anlatıldığı kadarıyla oldukça büyük olduğunu söyleyebiliriz. Tabii büyüklük tek özelliği değil. Önemli olan içinin doluluğu ve CD Projekt RED bu konuda oldukça deneyimli. Bu yüzden onlara güvenebiliriz. Night City’nin anlatılacak bir sürü hikayeye ev sahipliği yapan bol neonlu bir şehir olduğuna eminiz.

Cyberpunk 2077, 5 Ay Ertelendi!

Şimdiyse asıl üzücü olan kısmına gelelim. Uzun zamandır beklenen oyunun çıkış tarihi 16 Nisan 2020 olarak açıklanmıştı. Ancak CD Projekt RED yaptığı bir duyuruyla oyunseverleri birazcık üzdü. şirket yaptığı açıklamada oyunun 16 Nisan’a yetişmeyeceğini bu yüzden çıkış tarihini 5 ay ertelediklerini açıkladı. Yenilenen çıkış tarihi 17 Eylül olarak duyuruldu.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Şu anda oyunun tamamlanmış ve oynanabilir olduğu bir aşamadayız ancak hala yapmamız gereken bazı işler var. Night City devasa bir şehir; anlatılmayı bekleyen hikayeler, ziyaret edilecek mekanlar ve içeriklerle dolu. Ancak oyunun bu büyük skalası ve kompleksiliği nedeniyle hala bazı testler, hata düzeltmeleri ve cilalamalar yapmamız gerekiyor. 

Cyberpunk 2077’nin bizim bu jenerasyondaki taçlandırıcı başarımız olmasını istiyoruz. Bu erteleme kararı, oyunu kusursuz hale getirmek için bizlere çok değerli aylar sunacak.”

Firmanın bir önceki oyunu Witcher 3: Wild Hunt 2014’ün sonlarında çıkacaktı. Daha sonra 24 Şubat 2015 olarak duyurulup 19 Mayıs 2015’te çıkış yaptı ve şuan en sevilen oyunlar arasında. Ayrıca unutmayalım ki bu oyun yalnızca tek oyunculu bir hikaye moduna sahip değil ve çok oyunculu modu da bulunuyor. Bu tarz gecikmeler son yıllarda sıklıkla yaşanıyor ama gecikmelere rağmen güzel bir oyun sunulursa da kimse bundan şikayetçi olmaz.