Ana Sayfa Konsol Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!

Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!

32
0
Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!
Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!

Sony ve Microsoft büyük bir çekişme içerisinde. İki teknoloji devi de konsollarını muhtemelen bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürecek. Açıklanan özellikleriyle Playstation 5 biraz önde. Microsft ise yapması gereken hamleyi sonunda yaptı diyebiliriz. Xbox Series X ile ilgili ortada dolaşan dedikodular oldukça heyecanlandırıcı

Ortalıkta dolanan bir söylentiye göre Xbox Series X, Windows Mode adı verilen bir özelliğe sahip olacak. Windows Mode, Windows 10 işletimin sisteminin kullanıldığı bir bilgisayarın özelliklerini taşıyacak. Bu sayede Windows 10 için çıkan oyunları da çalıştırabilecek.

Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!

Beklentilerimiz şu yönde;

  • Microsoft Store’da yayınlanan oyunların Xbox Series X’de yayınlanması
  • Steam, Origin, Epic Store gibi platformlarda yayınlanan oyunların Xbox Series X kullanılarak oynanılamaması.

Ancak ortaya atılan bazı raporlara göre de Xbox Series X’in Steam, Origin ve Epic Games Store gibi platformları Windows Mode sayesinde açabildiği söyleniyor. Bu mod sayesinde hesaplarına bağalanbildiklerini ve oyun oynanabildiği şeklinde hazırlanan raporlar mevcut.

Xbox Series X, PC Oyunlarını Çalıştırabilecek!

Eğer bu bilgi doğru ise Xbox’ın yeni oyun konsolu çok büyük bir kütüphaneye sahip olacak. Özellikle konsol piyasaya sürüldükten sonra 1 yıl boyunca exclusive oyun yayınlanmayacağı şeklinde haberlerin de yapıldığı bir dönemde bu tarz bir gelişme konsol ve PC dünyasında büyük bir etki yaratabilir. Oyuncular Xbox Series X kullanarak stabil ayarlarda hem konsol hem de bilgisayar oyunlarını oynayabilecekse eğer PC pazarında büyük bir düşüş yaşanabilir. Yıllardır beklenen ve bir hayal olarak görülen özellik belki de bu yıl karşımıza çıkacak ve oyun pazarındaki dengeleri tamamen bozacak.

İlerleyen günlerde konuyla ilgili mutlaka bir açıklama yapılacaktır. Ancak bu tarz önemli bir gelişmenin duyurusu muhtemelen E3’te yapılacaktır. Sony’nin E3 katılmaması da Microsoft’un ekmeğine yağ sürmüş olabilir. Bu sayede fuar boyunca dikkatleri tamamen üzerinde toplayabilir. Muhteşem bir sunum, yeni oyunların tanıtılması ve oynanış videolarıyla birlikte son olarak yeni oyun konsolunun sahne alması oyunseverlerin ilgisini tamamen oraya çekecektir.

Şu ana kadar Sony’den daha cömert davranan Microsoft konsolun tasarımını ve kontrolcüsünü oyunseverlerin beğenisine sunmuştu. Belki de yakın bir zamanda konuya açıklık getiren açıklamalar yapabilirler.

Önümüzde hala uzun bir süre var. Ayrıca bu bilgilerin dedikodu olduğunu da unutmayalım. Buraya tıklayarak anasayfaya ulaşabilirsiniz.

Xbox Series X Tanıtım Videosu