Ana Sayfa Konsol Those Who Remain Çıkış Tarihi Açıklandı!

Those Who Remain Çıkış Tarihi Açıklandı!

342
0
Those Who Remain Çıkış Tarihi Açıklandı!
Those Who Remain Çıkış Tarihi Açıklandı!

Son zamanlarda birçok korku oyunu geliştirildiğini görüyoruz. Yerli ve yabancı oyun geliştiricileri bu türe fazlasıyla ilgi gösteriyor. Bu türün yeni örneklerinden biri olan Those Who Remain ile ilgili önemli gelişmeler söz konusu.

Oyunu ilk olarak Gamescom 2019 fuarı öncesi yayınlanan tanıtım videosu ile görmüştük. Camel 101 tarafından geliştirilen oyununun yayın hakları ise Wired Productions ve WhisperGames’e ait.

İlk olarak 2018 yılında yayınlanan video ile karşımıza çıkan oyun dikkatleri bir süreliğine üzerine çekmeyi başarmıştı. Sonrasında bir süre medyada oyunla ilgili haber görememiştik. Ancak oyunla ilgili yayınlanan yeni video ile oyunun çıkış tarihi ve oyuniçi birkaç görüntüyü görme şansımız oldu.

Oyunun yayın haklarını sahip olan Wired Productions tarafından yayınlanan tanıtım videosunda oyunun çıkış tarihine yer verildi. Videoda yer alan çıkış tarihi 15 Mayıs 2020. Ayrıca oyunun hangi platformlara geleceği de bu video ile duyuruldu. Those Who Remain oyununu PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch konsollarında deneyimle şansımız olacak.

those-who-remain-cikis-tarihi-aciklandi

Tanıtım videosu ile oyunun atmosferine, grafiklerine ve oyunla ilgili birkaç detaya daha göz gezdirme fırsatımız oldu. İlk olarak oyunun daha önce yayınlanan videolarından daha güzel gözüktüğünü belirtmemiz lazım. Hem grafik kalitesi hem de atmosfer olarak oyun kendini birkaç seviye üste çıkarmayı başarmış. Hikayede geçen mekan tasarımları da yenilenmiş ve bizi gerecek ve zorlayacak hale getirilmiş.

Psikolojik korku türünde bir oyun olarak göze çarpıyor. Bu da bize karakterimizin ve çevredeki insanların davranışları konusunda oldukça dikkatli olmamız gerektiği konusunda bir uyarı niteliğinde. Çünkü oyunda çeşitli tercihler yapmanız gerekiyor. Bu tercihlerinizin ilerleyen zamanlarda size farklı şekillerde geri döneceğini unutmayın. Kazazedelere yardım etmeniz veya onları kaderlerine terk etmeniz mümkün. Acaba siz korkuya kapılık yalnızca kendinizi mi kurtarmaya çalışacaksınız, yoksa korkunuzun üstesinden gelip risk alarak diğer insanlara da yardım edebilecek misiniz?

those-who-remain-cikis-tarihi-aciklandi

Oyunda gerçek dünya ile karanlığın çürüttüğü alternatif bir dünya arasında geçişler yapacaksınız. Pek çok paranormal olayla karşılaşacağınız oyunda karakterinizin psikolojik durumunu da gözlemleyeceksiniz.

Buraya tıklayarak oyunun Steam sayfasına ulaşabilirsiniz.

Oyunun Tanıtım Yazısı:

Those Who Remain, Dormont adındaki durgun bir kasabada geçen ayrıntılı bir psikolojik korku hikayesidir. İnsanların kaybolduğuna dair fısıltılar kasabanın dört bir yanını dolaşmaktadır. Kusursuz bir hayata sahip olmasına rağmen karanlığa çekilen Edward, Dormont’taki bu geceyi atlatabilmek için karanlık tarafından yansıtılan rahatsız edici korkularla yüz yüze gelmek zorundadır.

• Esrarengiz bir psikolojik korku yolculuğu
• Gerçek dünya ile karanlığın çürüttüğü alternatif bir dünya arasında geçiş yap
• Kaybolan kazazedelere ister yardım et, ister terk et – seçim senin
• Seçtiğin eylemlere göre birden fazla farklı sonuç yaşa