Ana Sayfa Espor Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Açıklandı!

Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Açıklandı!

328
0
valorant-2021-sampiyonlar-turu-aciklandi

Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Açıklandı! Valorant First Strike turnuvasının ardından yeni turnuva duyurusunu da geçtiğimiz günlerde yaptı. Valora 2021 Şampiyonlar Turu adı verilen turnuvada oyuncular kıyasıya mücadele içerisine girecek.

Profesyonel oyuncuların kendini gösterebileceği turnuvada hem bölgesel hem de uluslararası turnuvalar gerçekleştirilecek. Valorant Şampiyonlar turu ile ilgili yapılan video paylaşımda ise bilgiler verildi. Videoya aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=an-MjCWSrUc&feature=emb_title

Yeni turnuva ile birlikte yetenekli oyuncuların dünyanın dört bir yanından katılımları sağlanacak. Valorant espor heyecanı her geçen gün artmaya devam ediyor. Oyunun en başarılı oyuncuları bulunduğu takımların küresel çaptaki yükselişini sağlayacak hayranlar ise buna tanıklık edecek. Valorant Şampiyonlar Turu formatı da belli oldu. Üç farklı turnuva aşaması ile gerçekleştirilecek turnuva Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olarak karşımıza çıkacak. İlk olarak Öncüler etkinliği düzenlenecek. Bu etkinlik daha çok bölgesel rekabete odaklı olacak. Sekiz takımın yarışacağı bu aşamada açık elemeler gerçekleştirilecek.

valorant-2021-sampiyonlar-turu-aciklandi-2

Ustalar aşamasında ise daha kapsamlı bir etkinlik bizleri bekliyor. Yılda üç kez gerçekleştirilecek Ustalar etkinliğinde de sekiz takım mücadele edecek. Bölgelerinin en yetenekli oyuncularının yer alacağı bu turnuvadan sonra karşımıza Şampiyonlar etkinliği çıkacak. Sezonun en büyük ve son etkinliği olacak Şampiyonlar iki hafta sürecek. Bu turnuva için en iyi 16 takım katılım sağlayacak. Ve kazanan takım ilk Valorant Şampiyonu ünvanına da sahip olacak.

valorant-2021-sampiyonlar-turu-aciklandi-3

Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Açıklandı! 2021 sezonu Ocak ayı sonunda başlayacak ve tüm bölgeleri kapsayacak olan Öncüler etkinliği ile start alacak. Üç turnuva ve final süreci ile toplamda altı hafta sürecek olan Öncüler etkinliği sonucunda kazanan takımlar Ustalık etkinliğinde kazanma hakkına sahip olacaklar. Koronavirüs salgını sebebi ile uluslararası seyahat kısıtlamaları uygulanmasından dolayı Ustalar turnuvası First Strike gibi bölgelerle sınırlı olarak kalacak.