Ana Sayfa PC Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı!

Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı!

67
0
Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı!
Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı! - GAMER İN TURKEY

Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı! League of Legends yapımcısı olan Riot Games geçtiğimiz günlerde beta sürümünü piyasaya sürdüğü ilk FPS oyunu Valorant rekor kırdı. Uzunca bir süredir Counter Strike: Global Offensive’nin elinde olan rekor el değiştirdi. Eş zamanlı izleyici sayısındaki bu rekor artık Valorant’ın elinde!

Valve’nin en çok oynanan oyunlarından biri olan Counter Strike: Global Offensive’nin rekoru uzunca bir süre sonra el değiştirdi. Kapalı beta sürecinde olan Riot Games yapımı Valorant rakibini ilk günlerinde geçmiş oldu.

Counter Strike: Global Offensive’nin 2018 yılında ELEAGUE Major: Boston turnuvasında 1.13 milyon eş zamanlı izleyici ile rekoru elinde bulunduruyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Valorant Twitch üzerinde toplamda 1.7 milyon eş zamanlı izleyici ile bu rekoru ele geçirmeyi başardı.

Valorant CS GO’yu Geride Bıraktı! Kapalı beta sürümünde olmasına rağmen rekoru alan yapım uzunca bir süre bu ünvanı kaybetmeyecek gibi de gözüküyor. 2019 yılında adının Project A olarak açıklandığı oyun Counter Strike: Global Offensive ve Overwatch’a rakip olacağı belirtilmişti. Uzun yıllar süren geliştirme sürecinin ardından oyun kapalı beta sürümü ile yayına girdi. Riot Games yapımı Valorant için sistem gereksinimi ise şu şekilde;

Windows: 7/8 ve 10 (64bit)

RAM: 4 GB

Minimum sistem gereksinimleri (30 FPS)

İşlemci: Intel i3 – 370M

Ekran Kartı: Intel HD 3000

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri (60 FPS)

İşlemci: Intel i3 – 4150

Ekran Kartı: GeForce GT 730

Üst düzey sistem gereksinimleri (144+ FPS)

İşlemci: Intel i5 – 4460 (3.2 GHz)

Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 Ti

Valorant’ın kapalı beta sürümünün ne kadar devam edeceği ve oyunun resmi çıkış tarihi ile ilgili henüz Riot Games tarafından yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Yıl içerisinde oyunun resmi olarak yayınlanması da bekleniyor. Valorant ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.