Ana Sayfa Espor Valorant Kapalı Beta Süreci Yakında Başlayacak!

Valorant Kapalı Beta Süreci Yakında Başlayacak!

315
0
Valorant Kapalı Beta Süreci Yakında Başlayacak!
Valorant Kapalı Beta Süreci Yakında Başlayacak!

Riot Games 2019 yılının sonlarında çok büyük bir etkinlik gerçekleştirmişti. League of Legends oyununun 10. Yılı Kutlama etkinliğinde çok büyük sürprizler yapılmıştı. Runeterra’ya bağlı ve tamamen ayrı yeni oyunların çıkacağı duyurulmuştu. Bu oyunlardan ilki Runeterra evreninde geçen Legends of Runeterra geçtiğimiz aylarda çıkış yapmıştı. Şimdiyse Runeterra’dan farklı bir evrende geçen yeni oyun için kapalı beta sürecinin başlayacağı duyuruldu. Valorant oyununun kapalı beta sürecinin yakında başlayacağı açıklandı.

Valorant

Riot Games bu oyunun tüm PC’lerde stabil olarak çalışabilmesi için de özel bir göstermiş. Oyun herkesin rahatça oynayabileceği bir altyapı üzerinde oluşturulmuş. Valorant’ta nişancılık hassas, belirleyici ve ölümcül. Riot Games’in yaptığı geliştirmelerle zafere ulaşmak yalnız gösterdiğin beceri ve kullandığın stratejiye bağlı olacak. Oyunun sitesinde yer alan bir metin:

“Bir oyuna, onu hayatına sokacak kadar güvenebilmen için şunların gerekli olduğuna inanıyoruz: 128-tick sunucular, çok düşük özellikli (belki on yıllık) bilgisayarlarda bile en az 30 FPS, modern ekipmanlarda 60 ila 144+ FPS, dünya çapında büyük şehirlerdeki oyuncuların 35 ms’in altında oynamasını hedefleyen global veri merkezleri, yıllardır üzerinde takıntılı şekilde çalıştığımız bir ağ programlaması (netcode) ve anti-cheat, yani hile karşıtlığı konusunda ilk günden beri gösterdiğimiz kararlılık.”

Valorant Kapalı Beta’ya Nasıl Kayıt Olunur?

valorant-kapali-beta-sureci-yakinda-baslayacak

Uzun zamandır beklenen Valorant, 7 Nisan 2020’de kapalı beta sürecini başlatacak. Bu noktada global bir sürecin başlangıcını gerçekleştirmek isteyen Riot Games maalesef amacına ulaşamadı. Koronavirüs nedeniyle çeşitli bölgelerde çalışmaların ertelenmesi oyunun gelişimini de olumsuz etkilemiş gibi duruyor. Yalnızca Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Türkiye ya da Avrupa’da oynayan oyuncuların, Kapalı Beta’ya katılma şansı var. Maalesef şu an için bu bölgeler dışındaki oyuncuların Kapalı Beta’da oynama şansı bulunmuyor.

Kapalı Beta’ya katılabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor. Kapalı beta sürecine dahil olabilecek oyuncu sayısının sunucuların kapasitesi ile doğru olduğunu unutmayın. Yani kontenjan sınırlı.

Daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.