Ana Sayfa Konsol Wasteland 3 oyunu için ön sipariş alımları başlıyor!

Wasteland 3 oyunu için ön sipariş alımları başlıyor!

393
0
Wasteland 3 oyunu için ön sipariş alımları başlıyor!
Wasteland 3 oyunu için ön sipariş alımları başlıyor!

Oyunun geliştiricisi olan inXile Entertainment, Wasteland 3 oyununun çıkış tarihini açıkladı. Çıkış tarihi 19 Mayıs 2020 tarihi olarak kesinleşen Wasteland 3 oyunu için artık ön sipariş verilebiliyor. Oyun Xbox One, PS4, Linux ve Windows 10 platformlarında 4K Ultra HD çözünürlükle oynanabilecek. Oyun, tek oyunculu ve çok oyunculu modların ikisini de destekliyor. X019 oyun severlerin buluştuğu etkinlikte oyunun tanıtım videosu yayınlandı. Wasteland oyun serisi bu zamana kadar oyun severlere kıyamet sonrası yaşam konulu oyunlar sundu. Kıyamet sonrası yaşam konusunda ilham kaynağı olarak gösterilebilecek serinin bu oyununda, oyuncuları kıyamet sonrası Colorado şehrinde yaşanacaklar bekliyor. Wasteland oyun serisinin ilham olduğu oyunlardan biri de Fallout: New Vegas oyunudur.

Wasteland serisi 32 yıllık bir geçmişe sahip ve oyunların çıkış tarihleri arasında yıllar geçebiliyor. Serinin ilk oyunu 1988 tarihinde çıkmıştı. Yeni duyurulan çıkış tarihi ile de Wasteland 2 ve Wasteland 3 oyununun arasındaki bekleme süresinin 6 yıla çıktığı kesinleşmiş oldu. Serinin tüm oyunları RPG oyunudur. Bununla birlikte bu özelliğinden çok, oyun içi ayarların çok fazla değişmesiyle tanınan bir oyun serisidir.

Wasteland 3 oyun tanıtım videosu X019’da yayınlandı

Wasteland 3 oyunu, her sene Xbox tarafından gerçekleştirilen uluslararası oyun konferansının bu seneki oturumda sunuldu.  X019’da duyurulan bu tarihle oyuncular artık kesin olarak takvimlerinde bu günü işaretleyebilirler! Oyunun geliştiricisi, oyunu hikâye odaklı geliştirdiklerini de söyledi. Tanıtım videosunda görülen şeylerden bazıları, yeni yapılar inşa edilirken farklı çetelerin oyunun içinde olması. Dünya yeniden yapılanmaya çalışırken bu çeteler oyun esnasında canınızı sıkabilir. Hem zor koşullarla hem de bu çetelerle uğraşarak hayatta kalmaya çalışacaksınız. Ayrıca oyun esnasında strateji yapmanın çok önemli bir nokta olduğunu da söyledi. Bu yüzden de silahlara yaklaşmanın çok kolay olmayacağını anlamış oluyoruz. Aynı zamanda tanıtım videosunda, oyun içinde gelişen önemli olayları incelemek için araziyi nasıl yakınlaştırıp uzaklaştıracağınızı da görebilirsiniz.

Wasteland 3, serinin en çok bütçe ayrılmış oyunu olarak açıklandı. Diğerlerine kıyasla daha büyük bir dünyaya sahip olacak oyun için serinin severleri çok heyecanlandı.

Tanıtım videosunda da görülen Colorado şehrinde kıyamet sonrası hayata tutunmak çok zor olacak! Oyun, yalnız vakit geçirmek isteyenlere göre değil. Hava durumları gün boyunca değişiyor ve soğuğu iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Daha mutlu günlere dönmek için umut var ama bu sadece sizin ellerinizde!