Ana Sayfa Espor 1907 Fenerbahçe, 2020 KMF Şampiyonu Oldu!

1907 Fenerbahçe, 2020 KMF Şampiyonu Oldu!

321
0
1907 Fenerbahçe, 2020 KMF Şampiyonu Oldu!
1907 Fenerbahçe, 2020 KMF Şampiyonu Oldu!

Koronavirüs sürecinde bir süre ertelenen VFŞL’de geçtiğimiz hafta finalistler belli olmuştu. Çevrim içi gerçekleştirilen maçlar oldukça heyecanlı geçmiş ve izleyenleri şaşırtan sonuçlar ortaya çıkmıştı. Yarı finalde Team Aurora – 1907 Fenerbahçe Espor ve Dark Passage – fastpay Wildcats karşılaşmalarının ardından finalin de adı konulmuş oldu. VFŞL 2020 KMF kazananının belli olması için atılması gereken tek adım da dün itibariyle atıldı.

4 Mayıs’ta gerçekleşen Team Aurora – 1907 Fenerbahçe Espor maçı sezon içindeki en heyecanlı dakikalara konu olacak cinstendi. Online olarak gerçekleşen maçta Team Aurora, çeyrek final maçlarında sergilediği muazzam ve şaşırtıcı performansı devam ettirmişti. Ancak bu performans 1907 Fenerbahçe Espor’u devirmeye yetmedi. 5 Mayıs’ta gerçekleşen Dark Passage – fastpay Wildcats maçında ise final aşamasına damga vuracak bir sonuç elde edildi. Türkiye espor tarihinin köklü takımlarının arasındaki mücadelede lig aşamasını 2. olarak tamamlayan Dark Passage, çalkantılı performansı ve genç kadrosuyla ligi 4. sırada tamamlayan fastpay Wildcats’e karşı mağlup olmuştu.

1907-fenerbahce-2020-kmf-sampiyonu-oldu

Asıl tarihi 9 Mayıs olan final mücadelesi koronavirüs önlemleri sebebiyle ertelenip 11 Mayıs’ta oynandı. 1907 Fenerbahçe Espor – fastpay Wildcats arasında gerçekleşen final mücadelesi için herkes heyecanlıydı. Mücadelenin doruk noktalarını yaşadığımız Kış Mevsimi bu maç ile son bulacaktı. Kazanan takım ise kupayı evine götürecekti. Yüzü gülen ise 1907 Fenerbahçe Espor oldu. Seriyi 3-0 gibi ezici bir üstünlükle kapatan 1907 Fenerbahçe Espor, fastpay Wildcats’e istedikleri oyunu oynama fırsatı sunmadı.

Final Eşleşmesinin Hikayesi

Serinin ilk maçında fastpay Wildcats kazanan koridor eşleşmelerini sağlamayı başardı.  Oyunun ilerleyen dakikalarında nişancı ve üst koridor şampiyonlarının oyundan düşmesi durumunda bile ormancı ve orta koridor şampiyonlarından büyük bir hasar desteği almayı planlamışlardı. Bu noktada 1907 Fenerbahçe Espor genellikle rakibinin seçimlerine karşılık vermek durumunda kalmıştı. Seri boyunca fastpay Wildcats’in kontrolü elinde bulundurduğu süre yalnızca 9 dakikaydı. Bu maçın ilk 9 dakikası boyunca rakibini dizginleyen ekip ilk kan ve ejder avantajını almalarına rağmen Vadi’nin Alameti görevinde 1907 Fenerbahçe Espor’un üst koridor oyuncusu Hirit’in harika Aatrox performansı sonrası geriye dönemediler. Maçın kontrolünü eline alan ekip oyunu bitirirken de rakiplerini üslerinde katlederek oyunu kazandı.

 

Serinin ikinci maçında 1907 Fenerbahçe Espor oldukça agresif bir takım kompozisyonu kurarak tüm koridorları kazanmayı amaçladığını açıkça belirtti. Sezonun MVP’si olan orta koridor oyuncusu Blue’ya Le Blanc oynatarak yarı finaldeki gibi bir canavar yaratmak istediler ve bunu başardılar. İki adet oyun yapma beceresi yüksek olan şampiyon alarak rakiplerini aradan çıkarmaya ve bunu yaparken hayatta kalmaya odaklanan ekip rakiplerinin beklemediği hareketlerle kafalarını karıştırdı. Harita kontrolünü elinde bulunduran 1907 Fenerbahçe Espor bu maçı da zorlanmadan kazandı.

1907-fenerbahce-2020-kmf-sampiyonu-oldu

Serinin 3. maçı fastpay Wildcats için geridönüş maçı olmak zorundaydı. Ancak kazanmayı başaramadılar. Bu maçı hiç zorlanmadan kazanan 1907 Fenerbahçe Espor için maçı özetleyen kısım Hirit’in üzerine 3 kişinin gelmesi ve sonrasında Hirit dışında hepsinin öldüğü an oldu. Ayrıca serinin tüm maçları boyunca fastpay Wildcats, 1907 Fenerbahçe Espor’un yalnızca iki kulesini yıkmayı başarabildi.

1907 Fenerbahçe Espor TBF 2017, KMF 2019 ve KMF 2020’de rakiplerine karşı oynadıkları serileri 3-0’lık galibiyetle kapatmayı başardı. VFŞL 2020 KMF şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor’u ve rakibi fastpay Wildcats’i sergiledikleri performanstan ötürü tebrik ederiz.