Ana Sayfa Espor Kasımpaşa, eFutbol Kupası Şampiyonu Oldu!

Kasımpaşa, eFutbol Kupası Şampiyonu Oldu!

298
0
Kasımpaşa, eFutbol Kupası Şampiyonu Oldu!
Kasımpaşa, eFutbol Kupası Şampiyonu Oldu!

Koronavirüs geleneksel spor dünyasındaki aktivitelerin durma noktasına gelmesine sebep oldu. Birçok turnuva, lig ve farklı organizasyon iptal edildi veya ertelendi. İptal edilen ve ertelenen etkinliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Spor alanında yaşanan en büyük aksaklıklardan biri futbol liglerinin durdurulmasıydı. Alınan önlemler kapsamında Türkiye Ligi de şu anda oynanamıyor. Birçok futbolseverin evlerine kapalı kaldığı bu dönemde farklı etkinliklerin düzenlenmesi gerekiyor. Bu zorlu süreçte espor faaliyetlerine hala devam edilebiliyor. Geçtiğimiz günler ESPN Espor Günü kapsamında gerçek NBA oyuncularıyla yapılan turnuvadan bahsetmiştik. Premier Lig yönetimi de bu durumu fark ederek e-Premier Lig organizasyonu ile futbolseverleri mutlu etmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen eFutbol Kupası da benzer bir amaca hizmet ediyor.

Futbolcular bu kez elektronik ortamda kozlarını paylaştı. Kulüpler Birliği Vakfı ve yayıncı kuruluş Be In Sports tarafından eFutbol Kupası gerçekleştirildi. 9-10 Mayıs tarihlerinde düzenlenen turnuvada ligimizin tüm takımları yer aldı. Her takımı 1 oyuncu temsil etti. Türkiye eFutbol Kupası’nda 17 yerli oyuncu mücadele ederken yalnızca Beşiktaş Spor Külübü adına yabancı oyuncu mücadele etti. Georges-Kévin N’Koudou, turnuvada yarışan tek yabancı oyuncu oldu. Turnuva kurası yayıncı kuruluş tarafından yayınlanmıştı.

kasimpasa-efutbol-kupasi-sampiyonu-oldu

Şampiyon Kasımpaşa Oldu!

Dört büyüklerde Fenerbahçe’yi Ferdi Kadıoğlu, Galatasaray’ı Emre Akbaba, Beşiktaş’ı N’Koudou, Trabzonspor’u ise Uğurcan Çakır temsil etti. Beşiktaş’ın erkenden veda ettiği turnuvada Fenerbahçe – Galatasaray derbisi heyecanı katladı. Ferdi Kadıoğlu’nun, Emre Akbaba kontrolündeki Galatasaray’ı mağlup ettiği maç ile iki takım arasındaki ezeli rekabet sanal ortama da taşınmış oldu.

Kasımpaşa takımı Anıl Koç’un kontrolündeydi. Çekilen kura sonucu ön eleme aşamasından başlayan Kasımpaşa uzun bir yol katetti. Şampiyon ekip sırayla Beşiktaş, Başakşehir, Alanyaspor ve Fenerbahçe’yi elemeyi başardı. Finaldeki rakipleri ise Sivasspor oldu. Sivasspor ise turnuvaya son 16 aşamasından başladı. Erdoğan Yeşilyurt’lu Sivasspor ise Antalyaspor, Gaziantep FK ve Trabzonspor’u eleyerek finale çıktı.

kasimpasa-efutbol-kupasi-sampiyonu-oldu

Kasımpaşa – Sivasspor mücadelesinde yüzü gülen Anıl Koç ile Kasımpaşa oldu. İki maç üzerinden kazananın belirlendiği seride ilk maç 4-2 Kasımpaşa galibiyetiyle sona erdi. İkinci maç 2-1 yine Kasımpaşa’nın üstünlüğüyle son buldu.

Turnuvayı kazanan Kasımpaşalı Anıl Koç, “Hepimiz için çok güzel bir organizasyon oldu. Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Şans benim yanımdaydı. Bu galibiyeti bütün Kasımpaşa taraftarına, semtine armağan etmek istiyorum” dedi.