Ana Sayfa PC Activision, Fortnite Kreatif Modu’nda Yapılan Call Of Duty Haritalarını Kaldırttı

Activision, Fortnite Kreatif Modu’nda Yapılan Call Of Duty Haritalarını Kaldırttı

71
0
Activision, Fortnite Kreatif Modu'nda Yapılan Call Of Duty Haritalarını Kaldırttı

Fortnite Kreatif 2.0 modunda yapılan Call of Duty temalı haritalar, Activision tarafından DMCA engellemeleriyle birlikte kaldırıldı.

Fortnite Kreatif 2.0, oyuncuların özel haritalar ve modlar yaparak yaratıcılıklarını göstermeleri için kapıları açan bir oyun modudur. Bu oyun modunda Call Of Duty haritalarını yeniden yapan oyuncuların haritaları, gerçekleşen gelişmeler sonrasında kaldırıldı.

Fortnite Kreatif ilk olarak 2018’de yayınlandı ve kısa süre önce Fortnite için Unreal Editor olarak da bilinen Fortnite Kreatif 2.0 olarak yenilendi. Hayranlar, Kool_Light69 kullanıcısının korku haritası Scary Doll ve Infinity tarafından yapılan iş yönetimi GemStone Tycoon dahil olmak üzere en iyi Fortnite Kreatif 2.0 haritalarından bazılarıyla yaratıcılıklarını göstermekte gecikmedi. Fortnite Battle Royale haritasının ilk versiyonu bile Atlas Creative tarafından yeniden yaratıldı.

Kısa sürede popülerlik kazanan bir dizi kullanıcı yapımı harita, hayranların en sevdiği Call of Duty haritalarının yeniden yaratılmış halini içeriyordu. Ancak bu haritalar kısa süre önce Activision tarafından yayınlanan DMCA engellemeleri nedeniyle listeden kaldırıldı. Bu haber, Jake Lucky isimli bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. Gösterilen haritalar, Call of Duty oyunlarında yer alan Rust ve Shipment’ın yeniden yaratımlarını içeriyordu. Epic daha önce Fortnite Kreatif 2.0’da oyuncuları fikri mülkiyet kuralları konusunda uyarmış ve bu kuralların Fortnite içerik üreticilerinin sonuçlarla karşılaşmasına neden olabileceğini belirtmişti.

Mist Jawa, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada artık telif hakkıyla korunan haritaları yeniden yaratmayacaklarını ve daha önce yaptıkları haritaların silindiğini duyurdu. Ayrıca, söz konusu haritalarla ilgili tüm Tweet’lerini ve YouTube videolarını da kaldırdılar. Bazı hayranlar Call of Duty: Black Ops 3’ün seviye editöründe yapılan hayran seviyelerinin benzer şekilde The Office’ten Dunder Mifflin’i yeniden yaratan Call of Duty: Black Ops 3 özel Zombiler haritası gibi diğer fikri mülklerden mekanların yeniden yaratımlarını içerdiğine dikkat çekti.

Fortnite Kreatif 2.0 modu, oyuncuların kendi deneyimlerini yaratmalarına yardımcı olmak ve oyunu aktif tutmaya yardımcı olmak için çok değerli. Bu kreasyonlardan bazılarının içinde bulunduğu talihsiz yasal kaldırılmalarla sonuçlanabilse de, popülerlikleri bu modları desteklemenin değerini gösteriyor.