Ana Sayfa Espor Balkhan Galatasaray Espor’a Transfer Oldu

Balkhan Galatasaray Espor’a Transfer Oldu

423
0
Balkhan Galatasaray Espor'a Transfer Oldu
Balkhan Galatasaray Espor'a Transfer Oldu

League of Legends Şampiyonluk Ligi yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray Espor, geçtiğimiz sezon OPL takımlarından Bombers forması giyen ormancı pozisyonundaki oyuncu BalKhan ile sözleşme imzaladı.

Geçtiğimiz mevsim sezonunda Bombers’in transfer ettiği BalKhan ilk defa profesyonel arenada yer almış olmasına rağmen takımına büyük katkılar sağlamıştı. Özellikle takım arkadaşı Mimic ile ortaya koydukları mücadeleler sonucunda 19 galibiyet 2 mağlubiyet alarak sezon sonunda play off’larda da rahat bir final sonucunda şampiyon olmuştu.

OPL’de Bombers ile yaşadığı şampiyonluğun yanı sıra BalKhan OPL’de Mevsimin En İyi Çaylağı ödülünü almıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan görüşmelerin ardından bugün Galatasaray Espor resmi sosyal medya hesapları üzerinden BalKhan transferini resmi olarak duyurdu.

İlk profesyonel yılını geçirse de BalKhan’ın kariyerinde başarılı sonuçlar yer alıyor. Güney Kore’de tekli dereceli sıraa oynayan BalKhan bu yıl ilk mevsim ligini şampiyonluk ile taçlandırdı ve MSI 2019 da Ön Elemelerde yer aldı. Bu turda Ormancı pozisyonunda fena sayılmayacak bir performans ile kendini gösterdi. OPL’de ise geçtiğimiz mevsimin normal sezonunda 21 maçta en sık kullandığı şampiyonlar arasında KhaZix ve Lee Sin yer aldı. Lig genelinde ise geniş bir şampiyon havuzuna sahip olan BalKhan toplamda 12 farklı şampiyonla sahnede yer aldı.

Galatasaray Espor’un yeni mevsim sezonu öncesi yapmış olduğu bu takviye ile hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını ilerleyen zamanda göreceğiz. Galatasaray Espor ve BalKhan’a yeni sezonda başarılar diliyoruz.