Ana Sayfa Konsol Bir Nintendo Switch Rakibi de Lenovo’dan Geliyor!

Bir Nintendo Switch Rakibi de Lenovo’dan Geliyor!

188
0
bir-nintendo-switch-rakibi-de-lenovodan-geliyor

Bir Nintendo Switch Rakibi de Lenovo’dan Geliyor! Taşınabilir konsol pazarı Nintendo Switch ile birlikte tekrardan ilgi kazanmıştı ve her geçen gün de büyümeye devam ediyor. Steam Deck konsol haberinden sonra Lenovo da taşınabilir el konsolu ile karşımıza gelecek olabilir.

2017 yılı içerisinde Nintendo Switch’in tanıtılması ile birlikte, yıllardır unutulmuş olan taşınabilir konsol pazarı yeniden canlandı. Yakın bir zamanda tanıtılan ve dikkatleri üzerine toplayan Nintendo Swicth OLED, Steam Deck ve GDP XP’den sonra Lenovo da taşınabilir konsol pazarına giriş yapacak gibi görünüyor.

bir-nintendo-switch-rakibi-de-lenovodan-geliyor-2

Bir Nintendo Switch Rakibi de Lenovo’dan Geliyor!

GBA Temp sitesine üye olanlardan birinin yanlışlıkla keşfettiği ürün, Lenovo Legion Play ismine sahip. Legion Play tasarımında fazlasıyla şık çift renkli bir tasarım tercih edilmiş. Görsellerinde, cihazın Android tabanlı özel geliştirilmiş bir ara yüzü ile geleceği belli oluyor. Bunun haricinde ara yüzde de Geforce Now ve Google uygulamaları da görünüyor. Cihazın USB-C ve 3.5 mm giriş desteklediği de ulaşan bilgiler arasında yer alıyor. Standart bir kontrolcünün bütün tuşlarını barındıran cihazda herhangi bir kamera mevcut değil.

Ayrıca Lenovo’nun sitesinde ürüne dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu açıklama ile Lenovo Legion Play, AAA oyunlar için geliştirilmiş olan Android bulut servisi konsolu. Cihazın 7” 16:9 FHD HDR10 destekli ekrana, çift hoparlör sistemine, çift titreşim motoruna ve aynım zamanda da 7000mAh bataryaya sahip olduğu da iletilen bilgiler arasında yer alıyor. Nintendo ve çok daha fazla konsol haberi için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.