Ana Sayfa Konsol Black Desert Türkiye&MENA’nın Yeni Bölgesi “Sabah Işığı Diyarı”na Gitmek için Kapılar Açıldı!

Black Desert Türkiye&MENA’nın Yeni Bölgesi “Sabah Işığı Diyarı”na Gitmek için Kapılar Açıldı!

69
0

Pearl Abyss bugün Black Desert Türkiye&MENA’da “Sabah Işığı Diyarı” bölgesinin yayınlandığını duyurdu. Sabah Işığı Diyarı, Joseon döneminin masallarından, efsanelerinden ve halk hikayelerinden esinlenen çevre, bitki örtüsü, konutlar ve bosslardan oluşan nefes kesici bir manzarayı gözler önüne seriyor.

Mevcut maceracılar, bu yolculuğa başlamak için Kara Ruh’tan “Emma’nın Davetiyesi” adlı bir görev alacaklar. Daha sonra ana görevleri takip ederek, Velia’daki Bartali Çiftliği’nde bulunan Magnus kuyusuna girerek Nampo Limanı’na seyahat etmeye yönlendirilecektir.

Yeni Maceracılar da kolaylıkla yeni bölgeye girebilecekler. Yeni Maceracılar, karakter oluşturma aşamasında Sabah Işığı Diyarı’nı başlangıç noktası olarak seçebilecekler ki bu durum da onu Black Desert Türkiye&MENA’daki Kadim Taş Odası ve Sonsuz Kış Dağı ile birlikte 3. başlangıç noktası yapıyor.

Yeni bölgeye nasıl girileceği hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için GM notunu buradan okuyabilirsiniz.

Yeni Bölge: Sabah Işığı Diyarı

Yeni bölgedeki ana görev dizisi, aralarında acımasız kaplan lordu Sangoon, vahşi Altın Domuz Kralı, intikam peşindeki hayalet Songakshi ve daha fazlasını içeren, her biri kendine özgü bir hikayeye sahip sekiz öyküden oluşan “Efsaneler Günlüğü”de bulunuyor. Maceracılar, ilerleme açısından doğrusal olmayan bir yaklaşım sunan bu hikayelerden istedikleri birini önce tamamlamayı seçebilecekler.

Maceracılar, her bir bossu temizledikten sonra “Kara Tapınak” aracılığıyla zorluk seviyesi toplam 10 levele bölünmüş olan “Facia” Boss İnfazını gerçekleştirebilirler. Böylece daha güçlü bir bossu yenmek için kendilerine meydan okuyabilecekler. 

Bu bossları yenmek için maceracıların “Işık Mücevheri”ni her bir bossun zayıf olduğu üç “Enerji”den birine yatırmaları gerekecek, çünkü bosslar sadece %90 niteliğe ve %10 karakterin potansiyel değerine göre hasar alıp hasar verebilirler. Işık Mücevheri ise, ana görev serisini tamamlayarak kazanılabilecek.

Maceracılar, haftalık sıralamalarına bağlı olarak düşük bir olasılıkla yeni en üst derece ekipman parçası olan “Dahn’ın Eldiveni”ni ya da onun yapımı için gereken malzemeleri elde edebilecekler. Eldivenin yapımında kullanılan malzemeler arasında ‘’Hongik Alevi’’ de buluyor.

Sabah Işığı Diyarı’nın son tanıtıcı fragmanını buradan izleyebilir, yeni aksesuarlar, kristaller, köşkler, karak ve daha fazlası hakkında bilgi almak için GM notunu buradan okuyabilirsiniz.

Sabah Işığı Diyarı Etkinlikleri 

Sabah Işığı Diyarı’nın çıkışını kutlamak için bir dizi etkinlik de düzenlenecek.

Maceracılar sadece oyuna giriş yaparak ve Meydan Okuma aracılığıyla Mavimsi Yeşim eşyası elde edebilir ve bunları Lüks Sabah Kutusu gibi ödüllerle takas edebilirler. Ayrıca, deneyimli maceracılar, tek bir Gümüş karşılığında Caphras Taşı çıkarmalarına olanak tanıyan Caphras Taşı çıkarma etkinliğine de katılabilecekler.

Black Desert IP Hakkında  

Pearl Abyss’in türü yeniden tanımlayan en gelişmiş görsellere sahip ve beceri tabanlı dövüş oyunu olan Black Desert, açık dünya MMORPG oyunudur. Piyasada bulunan bütün oyunlara kıyasla oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar sınırlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini gerçekten temsil eden eşsiz karakterler yaratabilirler. Sezgisel kontrolleri, güzel bir şekilde tasarlanmış dünyası ve geniş çaplı hikayesi ile hem MMO oyunlarının ve aksiyon RPG’lerinin yeni üyelerini hem de uzun zamandır oynayan üyelerini heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda PC, mobil ve konsolda dünya çapında 50 milyon oyuncuya Black Desert IP hizmeti veriyor.