Ana Sayfa PC Borderlands: The Handsome Collection Ücretsiz!

Borderlands: The Handsome Collection Ücretsiz!

317
0
Borderlands: The Handsome Collection Ücretsiz!
Borderlands: The Handsome Collection Ücretsiz!

Epic Games her hafta düzenli olarak ücretsiz oyun veriyordu. Ancak 2 hafta önce tek oyun hediye edileceği ve bu oyununun özel olacağı gösteriliyordu. Şu ana kadar ücretsiz oyun kampanyası sayesinde pek çok oyuncunun dikkatini çekmiş olan Epic Games Store, kullanıcılarını memnun etmeyi başarmıştı. İki hafta önceki ücretsiz oyununun GTA 5 olması kimsenin beklemediği bir gerçekti. Ancak GTA 5’in ücretsiz olmasıyla aynı gün içerisinde farklı bir dedikodu da ortaya çıkmıştı. Bu da gelecek haftanın oyununun Sid Meier’s Civilization VI olacağından bahsediliyordu. Bu iddia da doğru çıkınca ücretsiz oyun takvimi doğrulanmış oldu. Takvime göre bu hafta Borderlands: The Handsome Collection ve gelecek hafta da ARK: Survival Evolved ücretsiz olarak Epic Games Store’da yer alacak.

Bu haftanın ücretsiz oyunu aslında bir paket. Borderlands: The Handsome Collection, içerisinde iki adet Borderlands oyunu barındırıyor. Bunlardan ilki Borderlands: The Pre-Sequel ve ikincisi ise Borderlands 2.

Borderlands serisi eğlenceli oynanışı ve içerik açısından dopdolu olmasıyla oyuncular arasında oldukça popüler. Farklı görsel tasarımı ve esprili diyaloglarıyla birçok oyuncunun keyifli vakit geçirmesini sağlayan bir seri. Gearbox Software tarafından geliştirilen oyunun yayın hakları ise 2K’in elinde bulunuyor. Şimdi gelin oyunlar hakkında birkaç bilgi edinelim.

Borderlands 2

borderlands-the-handsome-collection-ucretsiz

Serinin ilk oyunundan 5 sene sonra çıkan Borderlands 2, Pandora dünyasında geçiyor. Handsome Jack adlı çılgın kötünün kontrolü altındaki bir ordu, bölgenin madenlerinde bulunan mineralleri sömürmek üzere bölgeyi kontrolü altına almış ve çevredeki insanları sindirmiş durumda. Ona karşı gelebilecek tek kişi ise sizsiniz.

Vault Hunter adı altında toplanan 4 adet karakter mevcut. Jack’e karşı gelebilecek tek güç ise bu küçük ekip. 4 farklı karakteri kontrol edebiliyorsunuz.  Axton, Maya, Salvador ve Zero adlı 4 adet kahramandan birini oyuna başladığınız sırada seçmeniz gerekiyor. Tabii ki bütün karakterlerin farklı özellikleri ve yetenekleri bulunuyor. Karakter seçiminin ardından hikaye başlıyor.

Oyunda ilk oyuna kıyasla çok daha fazla silah seçeneği mevcut. İlk oyunda da bu açıdan geniş bir yelpaze sunulduğunu düşünecek olursak işler bu oyunda çığrından çıkmış diyebiliriz. Ayrıca oyunu Co-Op olarak arkadaşlarınız oynama imkanı da sunuluyor. Hikayeyi arkadaşlarınız birlikte tamamlamak da oyuna ayrı bir güzellik katıyor. Farklı türlerde birçok düşmanın sizi öldürmek için beklemesi de ayrı bir heyecan katıyor.

Borderlands: The Pre-Sequel

borderlands-the-handsome-collection-ucretsiz

Oyunun hikayesi, birinci ve ikinci oyunun arasında kalmış dönemi konu alıyor. Handsome Jack’in henüz çılgın bir kötüye dönüşmeden öncesi anlatılıyor. Handsome Jack’in henüz borusunu öttüremediği, Hyperion şirketindeki çömezlik dönemlerine şahitlik ediyoruz. Kendisine verilen işleri beceremeyen ve patronundan sürekli azar işiten Jack bu oyunda bize kısmen de olsa yardım ediyor. Yoksa biz mi ona yardım ediyoruz demeliydim…

Oyunda bu sefer savaş alanı olarak Ay seçilmiş. Düşük yer çekimi ve oksijen kısıtlılığı gibi unsurlar da oyuna eklenmiş. Bu sayede diğer DLC’lerden daha farklı bir oynanışı mevcut. Ayrıca eklenen yeni düşmanlar da bu oyunun dikkat çeken diğer bir yönü.

Borderlands: The Handsome Collection paketini ücretsiz olarak elde etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Paket 4 Haziran saat 18.00’a kadar ücretsiz olmaya devam edecek.