Ana Sayfa PC Call of Duty 2 Dünya Savaşına Dönüyor!

Call of Duty 2 Dünya Savaşına Dönüyor!

203
0
call-of-duty-2-dunya-savasina-donuyor

Call of Duty 2 Dünya Savaşına Dönüyor! Farklı uzantıların desteklediği söylentilere göre, bu yıl piyasaya sürülecek olan Call Of Duty 2. Dünya Savaşı dönemine geri dönüş yapacak. Bu yılki oyun, COD: WW2 yapımcısı Sledgehammer aracılığıyla çıkarılacak. Söylentilerin kaynağı ise Modern Warzone adlı bir COD fan sitesi.

Oyunun şu anlık kod ismi ‘’Vanguard’’. Oyunun tam adının CoD WWII: Vanguard 2021 olacağı üzerine konuşuluyor. Fakat bu ismin ileride değişip değişmeyeceği belli değil. Modern Warzone, oyunun İkinci Dünya Savaşı’na paralel fakat daha farklı bir evrende geçeceğini dile getiriyor. Bu evrende savaş 1945 yılında sona ermemiş hatta ve hatta 1950’li yıllarda bile devam ediyor. Farklı kaynaklara göre oyunun 2. Dünya Savaşı sırasında geçtiği onaylanıyor fakat paralel bir evrende gerçekleştiği ile ilgili net bir bilgi sunulmuyor. Benim düşünceme göre, bu fikir ayrılığının nedeni zombies modu olabilir. Ana oyunun gerçek bir zaman diliminde geçiyor olmasına karşın zombies evreninde alternatif bir zaman dilimi kullanılıyor olabilir.

call-of-duty-2-dunya-savasina-donuyor-2

Call of Duty 2.Dünya Savaşına Dönüyor!

Call Of Duty serisi sizin de bildiğiniz gibi belli bir döngü çerçevesinde süregelen olay örgü dizisi olarak çıkarılmaktadır. Infinity ‘’Warfare’’ başlıkları üzerinde çalışırken, Treyarch Black Ops oyunlarıyla uğraşıyor. Sledgehammer bu döngüye İkinci Dünya Savaşı oyunlarını tasarlayan bir stüdyo olarak giriş yapan taraf gibi görünüyor. Yeni oyunun 2. Dünya Savaşı zamanlarında geçiyor olması ve bunun sonucu popüler Warzone’u nasıl etkileyeceği merak uyandırıyor.

Activision, Warzone’un bu yılki Call Of Duty ile devam edeceğini doğruladı. Black Ops: Cold War’un Warzone ile entegrasyonu bazen tuhaftı , fakat  1980’lerin silahlarını ve komplolarını oyun ile bütünleştirmek de fazla zor değildi. Fakat İkinci Dünya Savaşı zamanına geri dönmek biraz daha uğraştırıcı olabilir. Call of Duty ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.