Ana Sayfa PC Counter Strike: Global Offensive Ücretsiz Oldu!

Counter Strike: Global Offensive Ücretsiz Oldu!

454
0

Counter Strike: Global Offensive Ücretsiz Oldu! PC oyunları arasında uzun yıllardır vazgeçilmezler arasında yer alan Counter Strike: Global Offensive ya da diğer bir deyiş ile CS Go geçtiğimiz günlerde yapılan duyuru ile ücretsiz olduğu duyuruldu. Yapılan güncelleme ile açıklanan duyurunun yanı sıra oyuna birde Battle Royale modu geldi.

Steam’in en popüler oyunlarından olan CS: Go geçtiğimiz günlerde tamamen ücretsiz hale geldi. Daha önce ücretsiz versiyonları yayınlanan oyun artık tamamen ücretsiz oldu. Fortnite ve PUBG gibi Battle Royale türünde bir modu da oyuna ekleyen Valve, bu moda Danger Zone adını verdi.

Tek, iki ya da üç kişilik takımlar ile oynanabilen Battle Royale modunda Blacksite haritasında oyuncular hayatta kalma mücadelesi veriyor. Tekli takım maçlarında 16, iki ve üçlü takım maçlarında ise 18 kişiye kadar giriş hakkı olan Danger Zone modu yayına sunulduğu günden itibaren büyük ilgi gördü.

Ücretsiz moda geçişten sonra oyunu para ile satın alan oyunculara Valve bir ayrıcalık sunuyor. Para vererek CS: Go satın alan oyuncular Prime statüsüne yükseltilecek. Bu statüde oyunculara ekstra erişimler sağlanacak. Ayrıca ilk defa ücretsiz olarak oyunu satın alan oyuncular ise 77,50 TL fiyat ile Prime statüsüne sahip olabilecekler.

Danger Zone modunda şimdilik sadece Blacksite haritası yer alıyor. İlerleyen zamanlarda yeni haritaların bu moda dahil edilmesi ve moddaki eksikliklerin giderilmesi bekleniyor. Yeni Battle Royale modunun oyuncular tarafından sevilip sevilmeyeceği ise merak edilen konular arasında yer alıyor.