Ana Sayfa Espor CS: GO İçin Yeni Dönem Başlıyor!

CS: GO İçin Yeni Dönem Başlıyor!

433
0
Counter Strike: Global Offensive İçin Yeni Dönem Başlıyor!
Counter Strike: Global Offensive İçin Yeni Dönem Başlıyor! - GAMER İN TURKEY

Counter Strike: Global Offensive İçin Yeni Dönem Başlıyor!  Kullanıcı şikayetleri Steam’in en dikkat ettiği noktalardan biri. Valve bunu göz önünde bulundurarak Steam ile denetleme sistemini geliştirmeye devam ediyor. Geri bildirimler ışığında Valve, CS: GO için yeni dönem kararı almaya hazırlanıyor. Bu uygulamada küfür eden ya da hakaret içerikli paylaşım yapan kişilerin sessize alınma özelliği aktif olacak. Valve, bu uygulama ile sorun yaratan oyuncuların sesini kesecek.

Çevrimiçi oyunların en büyük sıkıntı yaşadığı noktalar arasında yer alan sesli sohbet panelleri için Valve yeni bir çözüm yolunda. Bu problemin en önemli unsurları arasında kullanıcıların yaşı, kültürel bağlantı gibi sebepler yer alıyor. Counter Strike: Global Offensive’de bu sorun karşı tarafı rahatsız etmenin dışında kendi takım arkadaşlarının da oyun oynama motivasyonunu ciddi oranda düşürüyor.

Valve, yeni denetim sistemi ile birlikte Counter Strike: Global Offensive’de kullanıcıların geri bildirim raporlarının dikkate alınma oranını da artıracak. Bu geri bildirimlere yaptırımlarda daha fazla olacak. Peki, Valve’nin yeni sistemi nasıl işleyecek?

Counter Strike: Global Offensive İçin Yeni Dönem Başlıyor!

Valve’nin yeni getireceği sistemde Counter Strike: Global Offensive içerisinde küfürlü ve hakaret içerikli konuşma gerçekleştiren kişilerin raporlanma sayısı incelenecek. Raporlama kriterleri hakkında net bir açıklama yapmayan Valve’nin kullanıcının ne zaman uyarılacağı konusunda belli bir süreninde olmadığını belirtti. Valve tarafından yapılan açıklamada kullanıcının bu durumu sürdürmesi durumunda tüm kullanıcılara karşı “sessize alacak”. Bu durum sonrasında kullanıcı konuşsa bile diğer oyuncular sesini duymayacak. Bu durumun belirli bir sınırı olacak. Cezanın tamamlanmasının ardından yeniden eskisi gibi konuşma yapılabilecek.

CS: GO için yeni dönem niteliğindeki bu denetimin elbette doğru çalışabilmesi için oyuncuların kötüye kullanım bildirimlerini alışkanlık halinde yapması gerekiyor. Bu sistemin kötüye kullanımını önlemek amacıyla da Valve tarafından bir sistem hazırlanıyor. Diğer Counter Strike: Global Offensive sistemlerinde olduğu gibi bu sistemde de anonim çalışma sistemi uygulanacak. Yani bir arkadaşınızı bile raporlasanız bu durumdan onun haberi olmayacak. Counter Strike: Global Offensive ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.