Ana Sayfa Konsol Outriders PS5 ve Xbox Series X İçin Duyuruldu!

Outriders PS5 ve Xbox Series X İçin Duyuruldu!

387
0
Outriders PS5 ve Xbox Series X İçin Duyuruldu!
Outriders PS5 ve Xbox Series X İçin Duyuruldu!

2015 yılından itibaren geliştirilmeye başlanan Outriders bu yılın sonlarında çıkmaya hazırlanıyor. Yapımcı firma People Can Fly tarafından yeni bir fragman yayınlandı. Pek çok kişi oyunu merakla bekliyor.

RPG (Rol Yapma Oyunu) ögeleri de barındıran bir shooter oyunu olan Outriders, oyunculara heyecan dolu anlar geçirtebilecek bir oyun. Hikayesine göre yaşanılamayacak bir hale gelen Dünya’dan ayrılan insanlık Enoch gezegeninde yaşam sürmeye başlıyor. Tahmin edersiniz ki bu gezegen Dünya kadar elverişli değil ve insanların yabancı oldukları, tahmin edemeyecekleri tehlikelerle karşı karşıya gelmelerine neden oluyor. Enoch gezegenine göç eden insanların konu alındığı oyun bilim-kurgu filmlerini andırıyor.

30 yıl boyunca Cryo uykuya yatan insanlık, gerçekleşen bir anomali fırtınasıyla özel güçlere sahip oluyor. İnsanlığın genetik yapısı değişmiştir. Artık kolonilerinin etrafını saran yaratıklarla mücadele edebilir ve hayatta kalabilirler.

Oyun bu güçlerin kullanımı konusunda da kişilerin kendilerini sorgulamasını sağlayacak gibi. Çünkü bir anda sahip olunan güçlerle birlikte insanların davranışlarında değişiklik meydana gelebilir. Bu tarz sahneleri de oyun içinde görmemiz mümkün olacak. Belki de bunlarla ilgili karar vermemiz bile gerekebilir.

Kendinize ait Outrider karakterinizi yaratarak bu dünyada hayatta kalmak ve insanlığı kurtarmak için mücadele etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca oyunu arkadaşlarınızla birlikte de oynamanız mümkün. Co-Op oynanışı mümkün kılan oyunda hikayeyi arkadaşlarınızla birlikte ilerletebilirsiniz. Enoch gezegenini arkadaşlarınızla birlikte insanların yaşayabileceği bir hale getirebilirsiniz.

Enoch gezegeni sizden insanlığınızı aldı fakat daha fazlasını hediye etti. Oyun size “İnsanlığını geride bırak,” diyor. Peki siz bu gezegende hayatta kalabilecek misiniz?

E3 2019’da bu yılın yaz aylarında çıkacağı açıklanmıştı. Ancak yayınlanan yeni bir fragmanla oyunun çıkışının ertelendiğini görüyoruz. Oyunun yeni çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi verilmedi. Ancak önemli bir gelişme paylaşıldı. Paylaşılan fragramanda 13 Şubat tarihinde Türkiye saatiyle 23.00’da gerçekleştirilecek bir canlı yayınla oynanış videosu yayınlanacak. Oyun, 2020 yılının çeyreğinde, büyük ihtimalle Noel Dönemi’nde PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X ve PC için satışa çıkacak. Şu anda Steam üzerinden önsiparişe açık olan bir oyun. Buraya tıklayarak Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.