Ana Sayfa PC Cyberpunk 2077’yi Alanlara Microsoft’tan Uyarı!

Cyberpunk 2077’yi Alanlara Microsoft’tan Uyarı!

180
0
cyberpunk-2077yi-alanlara-microsofttan-uyari

Cyberpunk 2077’yi alanlara Microsoft’tan uyarı! Microsoft tarafından Cyberpunk 2077 için uzunca bir süredir uygulanan genişletilmiş para iade politikası için yolun sonu göründü.

Son yıllarda en çok beklenen oyunlardan biri olan Cyberpunk 2077 geçen yılın sonlarına doğru, piyasaya sürülmüştü. Fakat oyundaki hatalar sebebiyle oyuncularına büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Bazı kaynaklar koronavirüs sebebiyle test sürecinin başarılı bir şekilde yürütülemediğini söylemişti. Hatta hataların bu sebeple tespit edilemediğini iddia ederken, oyunun yapımcısı olan CD Projekt Red her geçen gün yeni bir yama ile oyuncularının karşısına çıktı. Hatta yamanın da yamasını zorladı.

cyberpunk-2077yi-alanlara-microsofttan-uyari-2

Microsoft, Cyberpunk 2077’nin Aralık ayındaki lansmanından yalnızca bir ay sonra oyunu Microsoft Store mağazasından satın alanlara tam para iadesi sunmaya başladı. Bu duruma başlandıktan sonra da bu genişletilmiş politikanın yapılacak bir sonraki duyuruya kadar devam edeceğini söylemişti.

Microsoft tarafından Cyberpunk 2077 para iadesi ile ilgili yeni karar

Yaklaşık olarak altı ay boyunca devam eden genişletilmiş para iadesi politikası için beklenen açıklama sonunda geldi. 6 Temmuz itibariyle Microsoft, oyunun standart geri ödeme politikasına geçeceğini söyledi. Bu tarih itibariyle oyunu satın alanlar iade talebinde bulunabilecek. Fakat para iadesi konusunda karar Microsoft tarafından verilecek.

cyberpunk-2077yi-alanlara-microsofttan-uyari-3

Cyberpunk 2077’yi Alanlara Microsoft’tan Uyarı! Şirketin destek sayfasında yapmış olduğu açıklamalarda “CD PROJEKT RED’deki ekip, Xbox oyuncularına daha iyi bir Cyberpunk 2077 deneyimi sağlayabilmek için çeşitli güncellemeler yapmaya devam diyor.Microsoft hem mevcut hem de yeni satın alımlar için 6 Temmuz’da standart para iade politikasına dönme kararı aldıklarını dile getirdi.