Ana Sayfa PC Defense Grid: The Awakening, Kısa Süreliğine Ücretsiz!

Defense Grid: The Awakening, Kısa Süreliğine Ücretsiz!

242
0
Defense Grid The Awakening, Kısa Süreliğine Ücretsiz!
Defense Grid The Awakening, Kısa Süreliğine Ücretsiz!

Yılbaşına yaklaşmamızla birlikte birçok farklı platformdan ücretsiz oyun kampanyaları duymaya başladık. Ubisoft ve GOG ile birlikte bu işin öncüsü aslında Epic Games Store oldu. Haftalık ücretsiz oyun kampanyasını yıllardır sürdüren ve bu kampanya kapsamında binlerce oyuncuya kendisini sevdirmiş olan Epic Games, yılbaşında da oyunculara oldukça güzel bir sürpriz yaptı. Aslında bir sürpriz değil toplamda 15 sürpriz desek daha doğru olur.

Epic Games Store, kullanıcıları için Noel Baba rolünü üstleniyora benziyor. Yılbaşı heyecanıyla dolup taşan ve oldukça zor bir yılı geride bırakan tüm oyuncular için oldukça güzel bir kampanya gerçekleştiriyorlar. 17 Aralık’tan, 1 Ocak’a kadar hergün 1 oyun ücretsiz olarak oyunculara dağıtılacak. Epic Games Store üzerinden kütüphanenize hiçbir bedel ödemeden ekleyebileceğiniz bu oyunlara sonsuza kadar sahip olacaksanız ve dilediğiniz zaman indirip oynayabileceksiniz.

defense-grid-the-awakening-kisa-sureligine-ucretsiz

19 Aralık’ta The Long Dark’ı ücretsiz hale getiren Epic Games Store, bugün Defense Grid: The Awakening adlı klasikleşmiş bir yapımı ücretsiz olarak hediye ediyor. 21 Aralık saat 19.00’a kadar Epic Games Store üzerinden bu oyunu ücretsiz olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Defense Grid: The Awakening

Defense Grid: The Awakening, her beceri seviyesinden oyunculara hitap eden nihai kule savunma oyunudur. Bir düşman ordusu istilası yaşanıyor ve üssün etrafına stratejik olarak savunma kuleleri inşa ederek onları durdurmak oyuncuya kalmış durumda.

defense-grid-the-awakening-kisa-sureligine-ucretsiz

Ana olay örgüsünde toplam 20 seviyeden oluşan yaklaşık 8 saatlik bir oyun içeriği ve oyunculara özgün başlangıç koşulları ve hedefler sunan meydan okuma modlarında saatler sürecek bir oyun deneyimi var. Her oyun seviyesi yolların ve kule inşa etme noktalarının farklı bir şekilde yerleştirildiği ve bir strateji belirlemeni sağlayacak açık alanlar mevcut.

defense-grid-the-awakening-kisa-sureligine-ucretsiz

15 farklı düşman tipi ve 10 farklı kulenin yer aldığı oyunda bir taş-kağıt-makas mekaniği uygulanıyor. Her biri 3 kabiliyet seviyesine sahip bu kuleler saldırı görüş hattı veya balistik mermi yolu gibi ideal yerleşimi etkileyen eşsiz özelliklere sahip. Bazı kuleler yakındaki diğer kuleleri güçlendirirken, yıkıcı bir saldırı başlatan bir arka savunma kulesi gibi kuleler de belirli yerlerde kullanmak için idealdir. Seviyeler ilerledikçe, daha güçlü ve yenilmesi daha zor hale gelen düşmanları en iyi düzenleri oluşturarak alt etmeye çalışın.