Ana Sayfa PC Riot Games’den Yeni League of Legends Projesi!

Riot Games’den Yeni League of Legends Projesi!

257
0
riot-gamesden-yeni-league-of-legends-projesi

Riot Games’den Yeni League of Legends Projesi! League of Legends, Valorant gibi oyunların yapımcısı Riot Games yeni bir proje için çalışmalara başladığını açıkladı. Yeni oyun projesi için işe alımların yapıldığı şirkette yeni bir League of Legends oyunu MMO dünyasına eklenecek.

Riot Games yetkilisi Greg Street resmi Twitter sayfası üzerinden yaptığı açıklamasında “Size bir duyurum var. Riot Games’deki son işim, oyun evrenini geliştirmeye yardım etmek oldu. Çünkü zamanı geldi. Yeni işim, çoğumuzun ve birçok Riot Games hayranının bizden yaratmamızı istediği büyük bir oyundu. Bu doğrultuda işe alımları başlatıyoruz” şeklinde konuştu.

riot-gamesden-yeni-league-of-legends-projesi-2

Yazısının altında bir kullanıcıya oyunun MMO türünde olacağının cevabını veren Greg Street projenin ana taslağını da doğrulamış oldu. Riot Games bu hamle sonrasında son yıllarda League of Legends evrenini kararlı bir şekilde genişletme çabalarını sürdürdüğünü görmüş oluyoruz. Geçtiğimiz yıllarda League of Legends evreninde geçen bir kart oyunu League of Runeterra’yı duyuran şirket daha sonra FPS oyunu Valorant’ı piyasaya sürmüştü. Geçtiğimiz Ekim ayında ise Android ve iOS için geliştirilen League of Legends: Wild Rift’i duyuran Riot şimdi de yepyeni bir yola girmiş gözüküyor.

riot-gamesden-yeni-league-of-legends-projesi-3

Riot Games’den Yeni League of Legends Projesi! Firma bunların dışında mevcut oyunlar ve diğer projeler için geliştiriciler ile birlikte çalışacağı Riot Forget adındaki girişim projesini de duyurmuştu. Yeni League of Legends oyunun nasıl olacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen aylarda Riot Games’in bu oyun hakkında tanıtım gerçekleştirmesi de bekleniyor. League of Legends ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.