Ana Sayfa PC Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor

Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor

436
0
Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor
Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor

Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor! Son günlerde yaşanan olaylar hakkında net açıklamalar yapılmasa da Steam ve Epic Games arasında soğuk rüzgarların estiğini söylemek yanlış olmaz. Dijital oyun dağıtım pazarında Steam’e karşı şirketlerin cephe alması devam ederken bu kez Epic Games’de bu furyaya eklendi.

Birkaç aydır Steam’e karşı gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda Steam oyun yapımcılarına karşı almış olduğu yüzdelik payı düşürmek zorunda kalmıştı. Her ne kadar bu hamle sürecin gerginliğini azaltmaya yetmese de bir nebzede olsa işe yaradı denilebilir.

Steam’e rakip olma sürecinde EA Origin, Battle.Net, Uplay’den sonra Epic Games Store’nin de eklenmesiyle işler iyice kızıştı. Geçtiğimiz gün 4A Games ve Deep Silver ile anlaşan Epic Games, oyunların Steam üzerindeki satışlarını süresiz olarak durdurduğunu açıkladı. Bu oyunları sadece Epic Games Store üzerinden yayınlayacağını açıklayan şirket ipleri biraz daha germiş oldu.

Epic Games ve Steam Arasındaki İpler Geriliyor! Sektörde sağlam bir yer edinmek isteyen Epic Games çalışmalarını emin adımlar ile sürdürüyor. Daha önce The Division 2’yi Epic Games Store çatısı altına alan şirket sektörün önemli kollarından biri olmak istediğini gösteriyor. Tüm bunlara karşın Steam ise halen sessizliğini koruyor. İlerleyen zaman Steam’in rakiplerine karşı nasıl bir tavır sergileyeceğini bizlere gösterecek.