Ana Sayfa Espor ESL Pro League Season 11 Finalleri Seyircisiz Oynanacak!

ESL Pro League Season 11 Finalleri Seyircisiz Oynanacak!

352
0
ESL Pro League Season 11 Finalleri Seyircisiz Oynanacak!
ESL Pro League Season 11 Finalleri Seyircisiz Oynanacak! - GAMER İN TURKEY

ESL Pro League Season 11 Finalleri Seyircisiz Oynanacak! Counter Strike: Global Offensive turnuvası ESL Pro League Season 11 finallerinde seyircisiz oynanma kararı verildi. Turnuvanın normal sezonu online oynanmıştı. Denver’da düzenlenecek olan finaller ise seyircisiz oynama kararı ile karşı karşıya kaldı.

ESL organizasyon yetkilileri son dakika aldıkları karar sonucunda turnuvayı seyircisiz oynatma kararı aldılar. Büyük yankı getiren bu durum sonrasında turnuva nasıl olacak merak ediliyor. Koronavirüs salgını sebebi ile alınan bu karar ayrıca sezonun normal maçlarının da çevrimiçi oynanmasına karar verildi.

Turnuvanın başlamasına dört gün kala alınan bu kararın arkasında İtalya’nın dışında Almanya, İspanya, İsviçre ve Fransa gibi ülkelere getirilen seyahat yasağı etkili oldu. Alınan bu karar sonrasında seyircilerin almış oldukları biletlerin iade edilmesi yükümlülüğü içinde organizasyon sorumluluk sahibi oldu.

ESL Pro League Season 11 Yetkililer Ne Açıklama Yaptı?

ESL yetkililerinin konu ile ilgili yapmış oldukları açıklama ise şu şekilde;

“Küresel boyuttaki sağlık durumuyla ilgili günlük gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve sizlere mümkün olduğunca şeffaf olmak istiyoruz. Mevcut durum göz önüne alındığında turnuva maçlarının çevrimiçi oynanmasına karar verdik. Finallerin ise Denver’daki 1stbank CENTER yerine Avrupa’da canlı izleyici kitlesi olmayan bir stüdyoda yapılmasına karar verdik. Bu kararın ardında başta stüdyo konumumuzun ülkesi olan Malta’nın seyahat konusunda getirdiği kısıtlamalar etkili oldu. Coronavirüs salgını riskine karşın yüzlerce oyuncu, antrenör, ekip üyesi, ESL personelini bir arada tutup riski arttırmak yerine maçları evden, takım evlerinden ya da Avrupa’daki daha uygun boot camp alanlarından yapmalarını tercih ediyoruz. Turnuvamızdaki takımların çoğu Avrupa’da olması da işleyişin kolaylaşmasını sağlayacak. ESL Pro League Season 11 için en güvenli ortamı oluşturma konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Etkinliğe katılım için bilet alan tüm misafirlerimize ödemelerinin eksiksiz olarak yapılacağını söylememize gerek yok. Tüm takipçilerimizden oluşan bu durumdan dolayı üzgün olduğumu belirtiyoruz.”

ESL yetkililerinin karar arkasındaki nedeni en güvenli ortamı sağlamak olarak belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan turnuva nasıl bir işleyiş ile devam edecek hep birlikte göreceğiz. Counter Strike: Global Offensive ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.