Ana Sayfa Espor Galatasaray Espor İçin Yeniden Şampiyonluk Ligi!

Galatasaray Espor İçin Yeniden Şampiyonluk Ligi!

295
0
galatasaray-espor-icin-yeniden-sampiyonluk-ligi

Galatasaray Espor İçin Yeniden Şampiyonluk Ligi! League of Legends’in ülkemizdeki resmi organizasyonu olan Vodafone FreeZone ŞampiyonlukLigi takımlarından Galatasaray Espor tekrar lige dönüyor. Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi öncesi yaşanan mali sıkıntılar sonrasında oyuncu ve takım görevlilerinin maaş ve prim ödemelerini gerçekleştirmeyen takım Riot Games tarafından Kış Mevsiminden men edilmişti.

Bu kadar sonrasında sarı kırmızılı ekip Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi takımları arasında yer alamamıştı. Ocak ayında Galatasaray’ın yaptığı açıklama ile Yaz Mevsimine katılacaklarını duyurmuştu. Kadro ile ilgili de açıklama yapan ekip 19 Mayıs günü yeni sezon planları hakkında resmi bir açıklamada bulundu.

Resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamada takımın VFŞL 2020 Yaz Mevsimine hazır olduğunu ve geçtiğimiz Yaz Mevsimindeki kadroyu koruduklarını belirtti. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi 6 Haziran 2020 tarihinde start alacak. Galatasaray Espor’un da katılımı ile bu mevsim 10 takım ile lig gerçekleştirilecek.

Galatasaray Espor tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada “League of Legends arenasında olamadığımız süreçte bizi ve oyuncularımızı desteklemeye devam eden tüm taraftarımıza teşekkür ederiz, yeni sezonda rakiplerimize de başarılar dileriz” sözlerine yer verdi

Galatasaray Espor Şampiyonluk Ligi Kadrosu

  • ”Ragner” Aslan
  • Mesut ”Roulette” Balı
  • Emre ”Kofte” Akça
  • Ege Acar ”Padden” Koparal
  • Barış ”Tolerant” Çepnioğlu

Sezon başlangıcına kadar Galatasaray Espor’un kadroya yeni isimler katıp katmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor. İlerleyen günlerde gerek Galatasaray Espor, gerekse diğer Şampiyonluk Ligi takımlarının transfer çalışmalarını ve takım yapılandırmalarını hızlandırması bekleniyor. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi 2020 Yaz Mevsimi’nin başlangıcı için planlanan tarih 6 Haziran 2020 olarak gösteriliyor. Pandemi sürecinin bu durumu etkileyip etkilemeyeceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Önümüzdeki günlerde başlangıç ile ilgili resmi açıklamanın da yapılması bekleniyor.