Ana Sayfa PC GTA 5 Ücretsiz mi Olacak?

GTA 5 Ücretsiz mi Olacak?

310
0
gta-5-ucretsiz-mi-olacak

GTA 5 Ücretsiz mi Olacak? Geçtiğimiz gün yabancı basında yer alan iddialara göre Epic Games GTA 5’i ücretsiz olarak vereceği belirtildi. Henüz konu ile ilgili bir bilgi olmasa da iddiaların sahibi somut kaynaklar göstererek bu durumun gerçek olabileceğini ortaya koydu. Yapılan haberde konu ile ilgili paylaşılmış ve ardından silinmiş bir tweet bulunuyor.

Popüler çevrimiçi oyun platformları arasında yer alan Epic Games, tüm zamanların en çok satan oyunlarından biri olan GTA 5’i ücretsiz olarak verecek haberi gündemin ilk sırasına yerleşmiş durumda. Yapılan iddialar sonrasında yabancı kaynaklı pek çok teknoloji sitesi iddiaları haber haline getirdi. Bugün ise konu ile ilgili somut bir kaynakta gündemde yer aldı. Epic Games’in paylaşıp sildiği tweet’i deşifre eden kişi konu ile ilgili somut kaynağı ortaya koymuş oldu.

Epic Games Store’un resmi Twitter sayfası üzerinden yaptığı paylaşımın GTA 5’in ücretsiz olacağı iddiaları ciddi şekilde destekler nitelikte. Konunun kesinliği hakkında bir açıklama yapmak doğru olmaz. Ancak gözüken o ki Epic Games’in silmiş olduğu tweet ile kampanya gerçekleştirilecek gibi gözüküyor.

Platformlar oyuncuları kendi taraflarına çekmek için sık sık indirim ve kampanyalar düzenlemekte. Geçtiğimiz dönemlerde Epic Games’ten de ciddi kampanyalar görmüştük. Steam ile rekabeti ciddi boyutlara taşıyan Epic Games rakibini saf dışı bırakmak istiyor. GTA 5’i ücretsiz verme ihtimali bu durum ile mümkün gibi gözüküyor. Böyle bir kampanya sonucunda Epic Games’in binlerce yeni kullanıcı kazanacağı kesin.

Ayrıca iddialar ücretsiz verilecek GTA 5’in süresiz olacağını da belirtiyor. Steam’in sık sık yaptığı kısıtlı ücretsiz oyunlar gibi olmayacağını oyunu alan kullanıcıların süresiz olarak oyunu kullanabilecekleri iddia ediliyor.

Epic Games’in bu hafta ücretsiz vereceği oyun ile ilgili sayaç dün start aldı. Bu sayacın bugün 18:00’da tamamlanacağı ve dünya genelinde oyun severlerin beklediği GTA 5 Ücretsiz mi Olacak? sorununda cevabı belli olmuş olacak. Akşamüzeri 18:00’da ücretsiz olarak verilecek oyunun ne olacağını hep birlikte göreceğiz.