Ana Sayfa Espor Güneydoğu Asya Oyunları’nda Espor Yer Alacak!

Güneydoğu Asya Oyunları’nda Espor Yer Alacak!

473
0
Güneydoğu Asya Oyunları’nda Espor Yer Alacak!
Güneydoğu Asya Oyunları’nda Espor Yer Alacak!

2019 yılında Filipinler’de gerçekleştirilecek olan Güneydoğu Asya Oyunları’nda espor bir kategori olarak yer alacağı açıklandı. Böylece bir spor organizasyonunda espor’da madalya için mücadele edilecek dal haline geldi.

Espor’un Güneydoğu Asya Oyunları’nda yer alması için büyük çabalar harcayan Razer CEO’su Min-Liang Tan Filipin Olimpiyat Komitesi ve Filipin Güneydoğu Asya Oyunları Komitesi’ni bir araya getirerek durumun gerçekleşmesinde büyük katkıda bulundu.

Min-Liang Tan yapmış olduğu açıklamada, “Tüm spor dallarında olduğu gibi esporda da sportmenlik ve azim bulunuyor. Bu sporun Güneydoğu Asya Oyunları’nda yer alması için çok çalıştık” por dallarında olduğu gibi esporda da sportmenlik ve azim bulunuyor. Bu sporun Güneydoğu Asya Oyunları’nda yer alması için çok çalıştık” şeklinde konuştu.

Güneydoğu Asya Oyunları içerisinde yer alacak olan oyunlardan kesinleşenler ise şu şekilde;

  • Mobile Legends: Bang Bang

Turnuvada 6 farklı dalda madalyalar dağıtılacak Mobile Legends’in dışında organizasyonda yer alacak tüm oyunlar ise 15 Aralık tarihinde açıklanacak. 11 Güneydoğu Asya ülkesinin yer alacağı turnuvada konsol, PC ve mobil kategorilerde oyunlarda 2’şer madalya kazanan ülkelere dağıtılacak.