Ana Sayfa Konsol Microsoft’tan Yeni Kontrol Sistemi Geliyor

Microsoft’tan Yeni Kontrol Sistemi Geliyor

465
0
Microsoft’tan Yeni Kontrol Sistemi Geliyor
Microsoft’tan Yeni Kontrol Sistemi Geliyor

Microsoft geçtiğimiz günlerde duyurmuş olduğu Project xCloud servisi için yeni bir kontrol sistemi geliştirdiklerini duyurdu. Geliştirilecek olan bu servis ile konsol oyunları mobil cihazlar üzerinden de oynanabilecek.

Konsol oyunlarında daha komplike olan kontrol sisteminin mobil cihazlarda dokunmatik ekranlar üzerinden kullanımını kolaylaştıracak olan bu sistem ile Microsoft yeni bir çözüm bulmuş gibi görünüyor. Project xCloud servisi birçok farklı test aşamasından geçiriliyor. 4G ağ bağlantısı ve Bluetooth üzerinden yapılacak olan bağlantı tüm mobil cihaz ve tabletlerde kullanılacak.

Ergonomi ve fonksiyonelliği ön planda tutan Microsoft, araştırmalarını Microsoft Research adını verdiği çalışmalar ile kontrol cihazlarını üç boyutlu yazıcılardan çıkararak test etmeye devam ediyor. Yeni kontrol sisteminin ne zaman piyasaya sürüleceği ve tanıtılacağı konusunda henüz net bir açıklama yok. Ancak Microsoft’un ilerleyen günlerde tanıtım ve piyasaya sürülme tarihi hakkında açıklama yapması bekleniyor.