Ana Sayfa Espor Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezon Duyurusu Yapıldı

Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezon Duyurusu Yapıldı

452
0
Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezon Duyurusu Yapıldı
Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezon Duyurusu Yapıldı

Counter Strike: Global Offensive’nin ülkemizdeki önemli organizasyonlarından olan Intel ESL Türkiye 2019’un yaz sezonu açık elemelerinin başlangıç duyurusu yapıldı. 16 Haziran tarihinde start alacak turnuva için tüm açık eleme tarihleri ve kayıt linkleri açıklandı.

Türkiye’nin önemli organizasyonlarından olan Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezonu kapalı elemelerine katılım için bu yıl 3 açık eleme organizasyonu yapılacak. Bu organizasyonların kayıt tarihleri de yapılan resmi açıklama ile duyuruldu. Belirlenen kurallara göre 3 açık eleme organizasyonunda da final oynayan toplam 6 ekip 30 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan kapalı elemelere katılım hakkı kazanacak. Kapalı elemelere Kış sezonu 5’inci ve 6’ıncısı olan Team of Anatolia, Sangal Esports’un yanında açık elemeden gelecek olan 6 takım katılacak. 2 gruptan oluşacak kapalı elemelerde ilk 2’yi alan takımlar lig aşamasına katılım hakkına sahip olacak.

7 hafta sürecek olan lig aşamasına Kış sezonu play off takımları LOG Esports, Valstars Gaming, COZA Esports, Arena Bulls direk katılım sağlayacak. Lig aşaması ise 13 Temmuz tarihinde başlayacak. Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezonu Büyük Final organizasyonu ise İzmir’de gerçekleştirilecek. Turnuvada zafere ulaşan ekip EPEC’e direk katılım hakkına sahip olacak. İkinci olan takım ise ESEA MDL elemelerine katılım hakkına sahip olacak.

16 Haziran tarihinde başlayacak olan Intel ESL Türkiye 2019 Yaz Sezonu Açık Elemeleri tarihleri ise şu şekilde;

  • Açık Elemeler: 16 Haziran
  • Açık Elemeler: 23 Haziran
  • Açık Elemeler: 29 Haziran
  • 30 Haziran Kapalı Elemeler