NVIDIA GeForce Now, Turkcell Game+ İş Birliği

  277
  0
  NVIDIA GeForce Now, Turkcell Game+ İş Birliği
  NVIDIA GeForce Now, Turkcell Game+ İş Birliği

  NVIDIA GeForce Now ve Turkcell Game+ iş birliğinden bahsetmeden önce NVIDIA GeForce Now hakkında bilgisi olmayanlar için kısa bir özet geçelim. NVIDIA GeForce Now bir bulut oyun sistemidir. Bulut oyun sistemi teknolojileri yüksek gereksinimlere ihtiyaç duyan oyunları düşük seviyeli sistemlerde oynamamıza imkan sağlıyor.

  nvidia-geforce-now-turkcell-game-is-birligi

  İnternet üzerinden oyunu size yayınlayan ve bu sırada da oynamanızı sağlayan GeForce Now için en önemli ihtiyaç iyi bir internet bağlantısı oluyor. Eğer internet hızınız yeterli seviyedeyse iyi bir sisteme ihtiyaç duymadan istediğiniz oyunu, GeForce Now kütüphanesinde bulunan, rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ayrıca NVIDIA’nın son teknolojisi RTX’den de faydalanabilirsiniz.

  Bu noktada ihtiyaç duyulan internet hızı ise şöyle; 720p 60 FPS çözünürlükte oynayabilmek için en az 15 Mbps’lik bir bağlantınız ve 1080p’de 60 FPS 25 Mbps’lik bir internet hızına sahip olmanız gerekiyor.

  NVIDIA GeForce Now – Turkcell Game+ İş Birliği

  nvidia-geforce-now-turkcell-game-is-birligi

  Turkcell’in yeni oyun platformu Game+, oyuncuları oldukça sevindirecek bir haberle karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya göre NVIDIA ile iş birliği gerçekleştiren Turkcell sayesinde bulut tabanlı oyun servisi GeForce Now, Türkiye’deki sunucular üzerinden hizmet verecek. Bu da Türkiye’deki oyuncular için daha düşük gecikme ve daha az bağlantı sorunu anlamına geliyor.

  GeForce Now, Cyberpunk 2077’den League of Legends’e kadar 650’den fazla popüler oyunu kütüphanesinde barındırıyor. , önümüzdeki aylarda Türkiye sunucularında oyunculara hizmet vermeye başlayacak. İlk aşamada ise sınırlı sayıda kullanıcı bu hizmetten faydalanabilecek. Game+ web sitesi üzerinden erken kayıt yaparak Türkiye sunucularında hizmet verecek olan servisi ilk deneyenlerden olma ihtimaliniz bulunuyor.

  Murat Erkan Açıklamalarda Bulundu!

  nvidia-geforce-now-turkcell-game-is-birligi

  Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik ifadelerini kullandı. Türkiye’deki bulut oyun sektörü için önemli bir adım attıklarını belirten Erkan, açıklamalarına şöyle devam etti:

  “Biz de sektörün bir numarası NVIDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce Now powered by Game+ sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birliktelikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.

  Bulut tabanlı oyun platformları, 5G teknolojisinin yaygınlaşmasıyla daha da hız kazanacak. Dünyada oyun pazarı hızla büyümeye devam ediyor ama bir yandan da ilerleyen teknoloji nedeniyle sektörde büyük bir dönüşüm yaşanıyor. Online oyunlarda hız büyük önem taşıyor. Biz de yakın gelecekte 5G’ye geçişle birlikte kullanıcılarımıza dünyaya örnek olacak hızda bir oyun deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.”