Ana Sayfa Espor League of Legends Final Günü ve Yerini Belirledi!

League of Legends Final Günü ve Yerini Belirledi!

219
0
league-of-legends-final-gunu-ve-yerini-belirledi

League of Legends Final Günü ve Yerini Belirledi! Riot bu sene için gerçekleştirilecek League of Legends Dünya Şampiyonası’ nın yerini ve zamanını sonunda açıkladı. 6 Kasım’ da Çin’ in Shenzen şehrinde gerçekleştirilecek olan program oldukça heyecanlı geçecek gibi.

Riot Games, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’ nı nerede gerçekleştireceğini açıkladı. Twitter üzerinden açıklamasını duyurdu. Şampiyonanın finalinin 6 Kasım tarihinde Çin’ in Henzen şehrindeki Universiade Sports Centre’ da uygun görüldü.

league-of-legends-final-gunu-ve-yerini-belirledi-3

Riot Games tarafından açıklanmış olan detaylara bakıldığında, Shenzen FC futbol takımına ev sahipliği yapmış olan stadyum 60 bin seyirci kapasitesine sahip. 6 Kasım tarihinde de en iyi LoL seyirci ve oyuncularını ağırlayacak.

“League of Legends finali için daha iyi bir yer bulunamazdı”

Riot Games’ in Küresel E – Spor başkanı John Needham geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. “Bu yıl Worlds 2021 ile eğlence ve sporun sınırlarını zorlamaktan ve LoL E – Sports‘un önümüzdeki 10 yılını tanımlamaktan dolayı son derece heyecanlıyız” ifadelerine yer verdi.

Needham aynı zamanda Shenzen şehrinin bünyesinde binlerce yüksek teknoloji girişimi olduğunu belirtti. Ayrıca en yenilikçi şehri olduğunu dile getirerek finale ev sahipliği yapması açısından başka bir yer düşünemediklerini söyledi.league-of-legends-final-gunu-ve-yerini-belirledi-2

League of Legends Final Günü ve Yerini Belirledi!

Çin bu finalin gerçekleştirilmesi ile üst üste ikinci, toplamında ise üçüncü kez ev sahipliği yapmış olacak. Etkinliğin normalde geçen sene birden fazla şehirde gerçekleştirilmesi planlanmıştı. Fakat pandemi sebebiyle karantina altında olmak şartı ile sadece Şangay’da düzenlenecek. 2011’den beri tekrarlanan etkinlikte üç kez şampiyonluk kazanan ve zirveye oturan isim SK Telekom T1 oldu. Ardından iki kez şampiyon olan Samsung Galaxy geliyor. Fnatic, Taipei Assasins, Invictus Gaming, FunPlus Phoenix ve DAMWON Gaming ise sırayı takip ediyor. League of Legends ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.