Ana Sayfa Espor LoL Türkiye Büyük Finali için Heyecan Artıyor!

LoL Türkiye Büyük Finali için Heyecan Artıyor!

273
0
lol-turkiye-buyuk-finali-icin-heyecan-artiyor

28LoL Türkiye Büyük Finali için Heyecan Artıyor! League of Legends’in ülkemizdeki resmi organizasyonu olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi final organizasyonu Türkiye Büyük Finali için sayılı gün kaldı. Riot Games tarafından düzenlenen Türkiye Büyük Final organizasyonunda geri sayım sürüyor. 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan organizasyon çevrimiçi olarak yapılacak.

Riot Games Türkiye Ülke Müdür Erdinç İyikul yaptığı konuşmasında “2012 yılından beri e spor etkinlikleriyle dünyada oyuncuları bir araya getirdik. Bu sene korona virüs salgını yüzünden final buluşmamızı dijital olarak gerçekleştireceğiz. Türkiye Büyük Final kapsamında influencer’lar ile gerçekleştirdiğimiz iş ortakları ile TBF’nin gerçek kitlesi ile doğrı bir iletişim kurulmasına önem veriyoruz” dedi.

Riot Games E Spor Müdürü Bora Aksoylu ise konu ile ilgili “Üzerinde uzun zamandır çalıştığımız dijital evren sayesinde katılımcılar fiziksel etkinliklerdeki deneyimi, çevrim içi ortamda da yaşayabilecekler. Final öncesi etkinlikleriyle katılımcıları eğlenceli bir gün bekliyor. Ayrıca etkinlikte popüler rap sanatçısı Anıl Piyancı sahne performansı da olacak” sözlerine yer verdi.

LoL Türkiye Büyük Finali için Heyecan Artıyor! 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan etkinlik programı da belli oldu. Organizasyonu 12:12’de Maç Önü Şov programı ile başlayacak. Daha sonra 13:00’da Analiz Masası programı ile final heyecanına bir adım daha yaklaşılacak. 14:00’da gerçekleşecek Açılış Şovu ve Anıl Piyancı konserinin ardından nefesler tutulacak. 5 Ronin ve Papara SuperMassive arasındaki mücadele Açılış Şovu’nun ardından başlayacak ve oynanacak mücadelelerin ardından şampiyon belli olacak.

Kıyasıya mücadeleye ev sahipliği yapacak Türkiye Büyük Finalinde kazanan ekip aynı zamanda ülkemizi Worlds 2020’de temsil edecek. League of Legends ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.