Ana Sayfa Konsol PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama!

PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama!

161
0
playstation-5-turkiye-fiyatlarina-yeni-aciklama

PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama! Ülkemizde yaşanan kur ve stoklara bağlı olarak fiyatlardaki artış konusunda Playstation Türkiye geçtiğimiz günlerde oyun severleri sevindiren açıklamalarda bulundu. Kurdaki dengesizlikler başta olmak üzere pek çok nedenden dolayı son üç, dört aylık süreçte tüm ürünlerde ciddi zamlar yapılmıştı. Teknoloji dünyası bu zam oranlarından en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor. Bu durum hakkında Playstation Türkiye tarafından resmi bir açıklama yapıldı.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama!Resmi açıklama zam yok diyor

Çıkışından itibaren stok sıkıntıları yaşanan Playstation 5’in fiyatında dolar kurunun artışı ile 15.000₺’ye çıkan rakamlar görmek mümkün. PlayStation Türkiye tarafı yaptığı açıklamada ise bu artışların kendisi ile ilgili olmadığını belirtti. Genel anlamda ürünün stoklara girmesini beklemek ve bu aşamada satın almak mantıklı gözüküyor.

Playstation Türkiye tarafından yapılan açıklamada; “Playstation 5 oyun konsollarının tavsiye edilen perakende satış fiyatlarında 2021’in ilk çeyreğinde vergi indirimine bağlı olarak yapılan güncelleme sonrası herhangi bir değişiklik olmadığını belirtmek isteriz. Playstation 5’in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli 7499₺ tavsiye edilen perakende satış fiyatı ile satılmaya devam etmektedir.

PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama!Fırsatçılara dikkat!

PlayStation 5 Türkiye Fiyatlarına Yeni Açıklama! Kur artışlarına rağmen Playstation herhangi bir fiyat artışı yapmadıklarını aksine 2021 yılının ilk çeyreğinde belirlenen fiyat ile satışlara devam ettiklerini belirtti. Teknoloji mağazalarında ve diğer satıcılarda stok sıkıntıları ve fiyatların yüksek olması konusunda Sony bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Playstation ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.