Ana Sayfa Konsol PlayStation İçin Piyasaya Sürülen Bazı Yapımlar Xbox’a Gelmeyecek

PlayStation İçin Piyasaya Sürülen Bazı Yapımlar Xbox’a Gelmeyecek

72
0
PlayStation İçin Piyasaya Sürülen Bazı Yapımlar Xbox’a Gelmeyecek

PlayStation platformuna özel olan bu yapımlar Xbox’a hiç gelmeyecek! Microsoft’un son açıklamasına göre PlayStation için piyasaya sürülen bazı yapımlar hiçbir zaman Xbox platformuna gelmeyecek. İşte detaylar. 

Yılın başından itibaren Activision-Blizzard’ı satın almak için uğraşan Microsoft, rakip şirket olan Sony için ortaya yeni bir iddia attı. Sony’nin, PlayStation’a özel olarak geliştirilen dört yapımın Xbox’a asla gelmemesi için talepte bulunduğunu iletti. 

PlayStation İçin Piyasaya Sürülen Bazı Yapımlar Xbox’a Gelmeyecek

Microsoft: PlayStation özel yapımları niçin Xbox’a gelmiyor? 

69 milyar dolarlık Activision-Blizzard anlaşmasında rakip şirketlerini ikna etmek için çabalayan Microsoft, yeni bir rapor yayınladı. FTC’ye gönderdiği mektupta şirket, PlayStation’a verilen bazı üçüncü taraf yapımların Xbox’da olmayacağını söyledi.

Sony’nin PlayStation’daki bazı yapımlar için özel anlaşmalar yapıldığını açıklayan Microsoft, rakibinin tüketicilerdense pazardaki liderliğini muhafaza etmek için uğraştığını söyledi. Bloodborne, Final Fantasy 7 Remake, Final Fantasy 16 ve Silent Hill 2 Remake’in Xbox’a gelmeyeceğinin altını çizdi. 

PlayStation İçin Piyasaya Sürülen Bazı Yapımlar Xbox’a Gelmeyecek

Microsoft’un mahkemeye verdiği belgelere göre Sony, bütün özel geliştiricilere sahip olmanın yanında, üçüncü taraf yayıncılarla bazı anlaşmalar imzaladı. Xbox’ın bu yayıncıların oyunları dışında tutulmasını gerektiren sözleşmeler imzaladı. Sony’nin Activision-Blizzard ve Microsoft arasındaki sözleşmeyi “rekabeti baltalamak” nedeniyle önlemeye çalıştığını varsayarsak, Microsoft’un bu açıklaması oldukça mühim. Microsoft ek olarak Call of Duty yapımlarının PlayStation için piyasaya sürüleceğinin de kesin olduğunu belirtti.

Yeni Final Fantasy ve Silent Hill oyunlarının asla Xbox’a gelmeyecek olması, Sony’nin Microsoft’a yönelik girişimlerini alt üst edebilir. Yine de oyunların geliştiricilerinden ve Sony’den henüz herhangi bir açıklama gelmediğinin altını çizelim. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi altta yer alan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.