Ana Sayfa PC Resident Evil 4 Remake, Daha Özüne Yakın Bir Remake Olabilir

Resident Evil 4 Remake, Daha Özüne Yakın Bir Remake Olabilir

77
0
Resident Evil 4 Remake, Daha Özüne Yakın Bir Remake Olabilir

Resident Evil 4 Remake, diğer yeniden yapımlara kıyasla daha özüne yakın bir remake olabilir.

Bu durum, 2019’da çıkan Resident Evil 2 Remake’de kesinlikle geçerli değildi; genel olarak benzer hikâye temellerini korudu ancak yine de oyunun yapısıyla oynadı, yani orijinalin içini dışını bilen herkes yine de birçok farklılık bulacaktı.

Geçen yıl Resident Evil 3 Remake, orijinalinden tamamen saptı ve hikayeye tamamen farklı bir bakış açısı sundu.

Resident Evil 4 Remake ile ilgili ilk haberden bu yana, Capcom’un genel yapıyla ilgili ne kadar değişiklik yapmayı planladığını merak ediyorduk. Şimdiye kadarki oynanış görüntülerine bakılırsa çok sevilen bu oyunun yeniden yapımı, orijinal oyundaki ruhuna sadık kalmış gibi görünüyor.

Resident Evil 4 Remake, Daha Özüne Yakın Bir Remake Olabilir

Resident Evil 2 ve 3’ün yeniden yapımlarının ne kadar etkileyici göründüğü göz önüne alındığında, özellikle de ışın izleme uygulanmış güncel nesil güncellemelerini aldıktan sonra, Resident Evil 4’ün yeniden yapımının göz alıcı derecede iyi gözükeceğini düşünüyoruz.

Elbette Capcom’un bu yeniden yapımla birlikte oyunun açılış kısımlarından sonra daha farklı bir yol izleyebileceği akıldan çıkarılmamalıdır. Açılış bölümleri çoğunlukla orijinaline sadık kalabilir, ancak daha sonra aniden bir dönüm noktasına gelmeyeceğini ve hikayeyi çılgınca farklı bir yöne götürmeyeceğini kim söyleyebilir?

Capcom’un, yeniden yapımı yapılan bu oyunda, geliştirdiği diğer yapıları görmek için sabırsızlanıyoruz. Önceki remake oyunlarında getirdikleri farklılıklar fark edilir derecedeydi. Resident Evil 2 Remake’de, grafiklerin yanı sıra, oyunun yapısında orijinaline kıyasla büyük bir fark vardı. Yalnızca yapısı da değil, hikaye de farklılıklara sahipti. Bu değişiklikler, oyuncular tarafından olumlu geri dönüşler aldı. Ancak Resident Evil 3 Remake, bir önceki yeniden yapımın hikaye ve mekanik yapısına kıyasla zayıf kalması sonucu oyunculardan olumsuz geri dönüşler aldı.

Resident Evil 4 Remake, Daha Özüne Yakın Bir Remake Olabilir

Capcom, Resident Evil 2 ve 3’e getirdiği modern yorumlarla, senaryo dışına çıkma ve bir klasiği ilk başta bu kadar sevilmesini sağlayan ruhu korurken, fark edilir derecede farklı bir yaklaşım sergileme yeteneğine sahip olduğunu zaten göstermişti. Resident Evil 4’ün yeniden yapımında, ilk bölümün hala orijinaline oldukça sadık olduğu göz önüne alındığında, bu kadar ileri gitmeye istekli olup olmadıklarını göreceğiz.