Ana Sayfa Konsol Valorant, Playstation ve Xbox’a Geliyor

Valorant, Playstation ve Xbox’a Geliyor

91
0
Valorant, Playstation ve Xbox’a Geliyor

Valorant Playstation ve Xbox konsollarına mı geliyor?

Riot Games, yayınlamış olduğu iş ilanıyla Valorant’ın Joystick kollar ile oynanabilecek sürümü üzerinde çalıştığını resmen açıkladı. Yayınlanan iş ilanı oyunun bilgisayardan Joystick kollara sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlayabilecek yetkinlikteki kişiyi bulabilmek için açıldı. 

Oyun dünyasında rekabet git gide artarken zirvede yer alan Riot Games, yayınladığı haber ile kendinden söz ettirdi. E-spor ve oyun dünyasına ait iş ilanlarının bulunduğu ‘’Hitmarker’’ platformunda bir ilan yayınladı.

Valorant, Playstation ve Xbox’a Geliyor

Açılan yeni ilan direkt ‘Oyun Tasarım Yöneticisi, Konsol- Valorant’ başlığı ile yayınlandı. Riot Games’in düşüncesini ortaya koyan ise ilanın açıklama kısmı oldu. Valorant’ın oyun konsolları için geliştirileceği açıkça ifade edildi.

Pozisyona getirilecek kişinin oyunun konsollara kusursuz bir şekilde aktarılmasından sorumlu olacağını belirtti. İşe başlayan kişi projenin baş tasarımcısı olarak görev alacak olup, oyunun konsollarda da oynanabilmesinden de mesul olacak.

Üzerinde çalışılan bu konsol sürümü, konsol oyuncuları için iyi bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Riot Games tarafından gelecekte yayınlayacakları oyunların da konsola gelmesi olası olarak gözüküyor.

Valorant’ın konsollara çıkacak olan sürümü ne zaman gelecek?

Projenin ne zaman hayata geçeceği ile ilgili sorular şu an için cevapsız. Hatta yayınlanan ilanda Playstation veya Xbox isimlerine yer verilmemiş. Riot Games’in bu proje için ilgili pozisyonları doldurması ile işe başlayacak olduğunu söyleyebiliriz. Ekibin tamamlanması, projenin uyarlanması ve geliştirilmesi sürecini düşünecek olursak, en az bir senelik bir süre sonunda oyuncular ile buluşacağını öngörebiliriz.

Valorant için üzerinde çalışılan konsol sürümünün her açıdan konsollara uyumlu olabilmesi uzun bir zaman alacak. Oyunun optimizasyonu, kontrol şeması düzeni ve karşılaşılan hatalar gibi pek çok detaylarla uğraşmaları gerekecek. Fakat işin sonunda artık konsol oyuncuları da Valorant oyununu oynayarak eğlenceli vakitler geçirebilecek.

Valorant, Playstation ve Xbox’a Geliyor

Valorant oyununun Plastation ve Xbox için geliştirildiği belirtildi. Ancak Riot Games, Switch ve Steam Deck gibi diğer konsollara için gelip gelmeyeceğini açıklamadı. Bu konuda da gelişmeler gerçekleştiğinde sizleri haberdar edeceğiz. Valorant’ın konsollara geleceği konusundan başka elimizde henüz net bir bilgi veya detay bulunmamakta.