Ana Sayfa Konsol PlayStation Store, Tartışmalı Oyunu Çok Ucuza Almanızı Sağlıyor

PlayStation Store, Tartışmalı Oyunu Çok Ucuza Almanızı Sağlıyor

91
0

PlayStation Store’daki sınırlı süreli yeni bir fırsat, PS4 ve PS5 oyuncularının, tartışmalı bir oyuna, çok düşük bir ücretle sahip olmalarını sağlıyor.

PlayStation Store, tartışmalı oyunu Anthem de dahil olmak üzere birçok oyunda büyük indirimler yapan bir yıl sonu indirimi düzenliyor. İndirim kapsamında, PlayStation Store’daki pek çok oyunda büyük indirimler yapılıyor, ancak Anthem kadar düşük fiyatlı çok az oyun bulunuyor. İndirim 19 Ocak’ta sona erecek. Bu nedenle oyunu satın almak isteyenlerin sadece birkaç haftası var.

Piyasaya sürülmeden önce, özellikle geliştiricisi BioWare’in şöhreti nedeniyle, Anthem için büyük bir heyecan vardı. Ancak BioWare’in önceki oyunları, çoğunlukla tek oyunculu aksiyon-RPG’ler iken Anthem, oyuncuların Iron Man benzeri mekanik giysilerle uçtuğu, co-op odaklı bir üçüncü şahıs nişancı oyunuydu. Ne yazık ki Anthem beklentileri karşılayamadı ve lansman sırasında hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Bu durum, satışların beklenenin altında kalmasına neden oldu ve sonuçta oyun bir fiyasko olarak değerlendirildi.

Anthem’in canlı bir hizmet oyunu olarak geliştirilmişti ve güncellemeleri uzun süredir durdurulmuştu. Güncellemeleri durdurulmuş olsa da oyunu hala oynama imkanınız var. Anthem’i Playstation üzerinden oynamak isteyenler, oyunu PlayStation Store’dan sadece 19.17TL’ye satın alarak, normal fiyatı 639TL olan Anthem’i, indirimli olarak oynayabilirler. Bu arada EA Play aboneliği olan herkesin Anthem’i ve bu hizmet aracılığıyla sağlanan diğer oyunları, herhangi bir ek para ödemeden oynayabileceğini belirtmekte fayda var.

BioWare tarafından geliştirilen sıradaki oyun ise, başarılı karanlık fantezi RPG serisinin dördüncü bölümü olucak olan Dragon Age: Dreadwolf. Bundan sonra ise BioWare hayranları yeni bir Mass Effect oyununu dört gözle bekleyebilirler.

Anthem’in ticari başarısızlıkları, BioWare’in bu oyun için bir devam oyunu peşinde koşma ihtimalinin oldukça düşük olduğu anlamına geliyor. Şimdilik, Anthem’in nasıl bir oyun olduğuna dair fikir edinmek isteyen ve oyunun temel hikaye görevlerini oynayarak vakit geçirmek isteyen oyuncular bu oyunu oldukça uygun bir fiyata edinerek oynayabilirler. Playstation Store üzerindeki indirimler sona ermeden, indirimde yer alan oyunlara bir göz atın deriz.