Ana Sayfa Konsol Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı

Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı

486
0
Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı
Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı

Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı! The Pokemon Company Başkanı ve CEO’su olan Tsunekazu Ishihara Pokemon Direct sunumunda iki yeni Pokemon oyunu için müjdeli haberi verdi. 2019 yılı içerisinde Ishihara’nın sözlerine göre yeni Pokemon oyunları oyun severler ile olacak.

Pokemon Direct sunumunda serinin yeni oyunları olan Pokemon Sword ve Pokemon Shield açıklandı. Game Freak’in geliştirdiği Pokemon Sword ve diğer oyun olan Pokemon Shield’in 2019’un son çeyreğinde oyun severlere sunulacağı da aktarıldı. Ayrıca oyunun sadece Nintendo Switch için piyasaya sürüleceği de açıklamalar arasında yer aldı.

Galar bölgesinde geçen her iki Pokemon oyunu da farklı ortam ve geniş bölgeye sahip olarak oyunculara sunulacak. Oyunun ana teması bölgede yaşayan Pokemon ve insanların bölgede yer alan sanayileri geliştirmek için çalışması olarak gözüküyor. Oyuncular Galar bölgesinde yer alan Gymlere ve şampiyon olma şansına sahip olacaklar. Ayrıca bölge içerisinde birçok Pokemon da keşfedilebilecek.

Pokemon CEO’su Ishihara’nın yaptığı açıklamada yeni oyunlar hakkındaki görüşleri şu şekildeydi, “Pokemon Sword ve Pokemon Shield, bu gün yirmi üç yıl önce başlayan Pokemon serüveninde en heyecan verici sonuçlarından.”

Pokemon Sword ve Shield Tanıtıldı! Oyuncular oyunda üç yeni Pokemon olan Grookey, Scorbunny veya Sobble’dan herhangi bir tanesini seçerek Pokemon Sword ve Pokemon Shield macerasına başlayacak. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu üç Pokemon ile oyun daha da heyecanlı bir hal alacak gibi gözüküyor.

Yeni Pokemon oyunlarının fragmanlarını aşağıdan izleyebilirsiniz.