Ana Sayfa Konsol PlayStation’da “Play at Home” ile 2 Oyun Ücretsiz Oldu!

PlayStation’da “Play at Home” ile 2 Oyun Ücretsiz Oldu!

301
0
PlayStation'da
PlayStation'da "Play at Home" ile 2 Oyun Ücretsiz Oldu!

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 5 hakkında çeşitli duyurular yapılmıştı. Sony’nin ana gündemini yeni oyun konsolunun oluşturduğu söylenebilir. Ancak koronavirüs de göz ardı edilemeyecek bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Bu salgın nedeniyle pek çok insan da evlerine kapanmış durumda. “Evde Kal” çağrısını dikkate alan insanların birçoğu uyuyor, müzik dinliyor, film izliyor veya oyun oynuyor. Bu dönemde insanlara yardımcı olan birçok firma gördük. Sony de oyun oynayan kitlenin karşısına güzel bir haberle çıktı. Play at Home girişimi kapsamında iki oyunu ücretsiz yapacağını duyurdu.

Evde kalan ve aktiviteleri kısıtlanan kişiler şu anda bu tarz yardımlara ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle çalışmak zorunda olmayan ve oyun oynamaya bolca vakit ayırabilen bir kitle bulunuyor. Sony, başlattığı Play at Home girişiminde iki adımın uygulanacağını belirtti. İlk adım ise ücretsiz oyun hediye etmek. İlk adımda hediye edilecek oyunlar belli oldu. PlayStation 4 sahiplerinin faydalanabileceği bu süreçte Journey ve Uncharted: The Nathan Drake Collection oyunları ücretsiz olacak. İki içerik de PlayStation Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilecek.

Play at Home’un ikinci adımında ise zor durumda olan bağımsız geliştiriciler için bir fon oluşturmak yer alıyor. Sony yaptığı açıklamada bağımsız oyun stüdyolarının desteklenmesi için 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını da açıkladı. Bağımsız oyun stüdyolarının desteklenmesi kısmının detayları önümüzdeki günlerde basınla paylaşılacak. Ayrıca küçük oyun stüdyolarının bu şekilde desteklenmesi oyun sektörünün gelişmesi adına önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Journey

playstationda-play-at-home-ile-2-oyun-ucretsiz-oldu

Unutulmuş bir medeniyetin kayıp sırlarını bulma arayışında büyük çölleri ve çok eski harabeleri keşfedin.

Ufukta gökyüzüne uzanan tehlikeli dağa ulaşmak için vahşi çölü aşmak üzere çıktığı duygusal yolculukta, isimsiz karakterinize rehberlik ederken attığınız her adımın gerilimini hissedin. Bunaltıcı sıcağın ve ıslık çalan rüzgarların karşısında, kadim sihirden aldığınız güçle gökyüzüne yükselin. Bu gizemli dünyayı ister tek başınıza ister yolculuğunuzda karşılaşacağınız bir yabancıyla birlikte keşfedin.

Uncharted: The Nathan Drake Collection

playstationda-play-at-home-ile-2-oyun-ucretsiz-oldu

Sony’nin iki oyun vereceğinden bahsetmiştik. Aslında Uncharted The Nathan Drake Collection, 3 oyunun tek bir pakette bulunmasıyla ortaya çıkıyor. Bu oyunlar, Uncharted: Drake’s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves ve Uncharted 3: Drake’s Deception. Bu paket sayesinde Nathan Drake’in maceralarının büyük bir bölümüne ortak olabilirsiniz.

Yani PlayStation bu ay PS Plus üyesi olmayan kullanıcılarına da 4 adet oyun hediye etmiş olacak. Bu oyunlar 5 Mayıs tarihine kadar ücretsiz olarak mağazada yer alacak. Ardından tekrar ücretli olacaklar.