Ana Sayfa PC Riot Games, K-Pop Dünyasına Hızlı Bir Giriş Yaptı

Riot Games, K-Pop Dünyasına Hızlı Bir Giriş Yaptı

480
0

Riot Games, görsel şovları ve müzikleriyle son yıllarda yükselen bir trend haline gelen K-Pop dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Şirketin, League of Legends oyun karakterlerinden esinlenerek oluşturduğu sanal müzik grubu K/DA, “POP/STARS” şarkısıyla Google Play Top Songs’da ve iTunes K-Pop listesinde ilk sıraya yerleşti. iTunes’un bütün Pop şarkıları listesinde 2 numaraya ulaşan şarkı, toplamda 242.8 milyon dinlenme ve izlenme rakamına ulaştı.

Etkileyici görselliği, renkli ve alışılmışın dışında çekilen klipleriyle dikkat çeken K-Pop (Korean Pop) tarzı müzikler, gençler arasındaki yükselişini gün geçtikçe arttırıyor. Özellikle Güney Kore’de oldukça popüler olan K–Pop, Türkiye de dahil olmak üzere pek çok dünya ülkesinde büyük hayran kitlelerini peşinden sürüklüyor. Görsel şovları ve hareketli ritimleriyle dinleyicilerine keyifli anlar yaşatan K–Pop, yeni neslin müziği olarak adlandırılıyor.

Hayata geçirdiği devasa turnuvalarla milyonlarca genç tarafından takip edilen Riot Games, League of Legends oyunundaki karakterlerin popstar temalı kostümlerinden yola çıkarak oluşturduğu K/DA müzik grubuyla, K-Pop furyasına katıldı.

 

League of Legends’ın dinamik dünyasını yansıtan bir müzik türü: K-Pop!

League of Legends karakterlerinin oluşturduğu K/DA grubunun “POP/STARS” müzik videosu, Billboard müzik listesinde, Google Play Top Songs’da ve iTunes K-Pop listesinde ilk sıraya yerleşti. iTunes’un bütün Pop şarkıları listesinde 2. sıraya kadar yükselen şarkı, toplamda 242.8 milyon dinlenme ve izlenme sayısına ulaştı.

“POP/STARS” şarkısı, dünyanın dört bir yanından milyonlarca taraftarın izlediği League of Legends Dünya Şampiyonası açılış töreninde ilk kez sahnelenmişti. Madison Beer, G(I)-DLE ve Jaira Burns tarafından seslendiren şarkıda, sanatçılar alternatif gerçeklikteki karakterleriyle yan yana performans göstermişti.

 

Riot Games Espor başkanı Whalen Rozelle, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Dünya Şampiyonası Açılış Töreni, spor dünyasının en büyük gösterilerinden biri. POP/STARS ile RISE şarkılarımızın izleyicilerde bulduğu karşılık bizi çok mutlu etti. League of Legends’ın sanat tarzı ve dünyasını, Dünya Şampiyonası’nın rekabet düzeyi ve prestijiyle bir araya getirmek, ortaya unutulmaz anlar çıkartmamızı sağladı. Böylesine büyük ve etkileşim düzeyi yüksek bir topluluğumuz olduğu için çok şanslıyız.”