Ana Sayfa PC Samurai Shodown, PC’ye Geliyor!

Samurai Shodown, PC’ye Geliyor!

373
0
Samurai Shodown, PC'ye Geliyor!
Samurai Shodown, PC'ye Geliyor!

Epic Games Store çıkış yaptığı andan itibaren Steam için büyük bir rakip oldu. İlk olarak verdiği ücretsiz oyunlarla dikkatleri üzerine çekti. Ardından başlattığı haftalık ücretsiz oyun kampanyasını haftalık hale getirdi ve bunu hala devam ettiriyor. Bu sayede de birçok oyuncu platforma şans vermeye başladı. Ancak Epic Games Store bunlarla yetinmedi. Playstation Exclusive oyunları yalnızca kendi platformunda yayınlanmak üzere geliştirilmesini sağladı. Bu noktada ilk adım Detroit Become Human olmuştu. Ardından döneminin en çok dikkat çeken oyunu Death Stranding’in de yalnızca Epic Games Store’da yayınlanacağı konuşulmaya başlamıştı. Ancak oyunun hem Epic Games Store’da hem de Steam’de yer alacağı açıklandı. Şimdiyse 2020 Bahar Güncellemesi başlığı altında Epic Games Store mağazasına eklenecek oyunlar açıklandı. Control’den, Samurai Shodown’a kadar birçok oyun bahar aylarında mağazaya eklenecek. Bizim bugünkü konumuz ise Samurai Shodown.

Samurai Shodown

samurai-shodown-pcye-geliyor

Yeni nesil oyuncular bu ismi geçtiğimiz yıl çıkan Samurai Shodown 2019 oyunuyla duymuş olabilirler. Ancak bu oyunu deneyimlediklerini sanmıyorum. 1993 yılında çıkan Samurai Shodown, Atari salonlarında vakit geçiren nesilin en çok oynadığı oyunlardan biri olarak hafızalara kazınmıştı. Kılıç kullanılarak dövüşülen ender oyunlardan biriydi. Döneminin başarılı oyunlarından biri olan Samurai Shodown’ın geniş bir hayran kitlesi bulunuyordu. Pek çok oyunu bulunan Samurai Shodown’ın geçtiğimiz yıl konsollar için tamamen yenilenmiş bir oyun çıkmıştı. Xbox One ve Playstation 4 için yayınlanan bu hem görsel hem de oynanış açısından geliştirilmiş bir versiyon olarak dikkat çekmişti.

Unreal Engine 4 motoru kullanılarak 3 boyutlu oynanış tarzı benimsenmişti. Seri, Unreal Engine 4’ün gücü kullanılarak daha önce görülmemiş tamamen yeni bir görsel deneyim sunacak bir detay seviyesine ulaşıyor!

Oyunun Tanıtım Yazısı

samurai-shodown-pcye-geliyor

“SAMURAI SHODOWN, 1993’te çıktığından beri dünya çapında başarıya ulaşmış kılıç kullanılan bir dövüş oyunu serisi oldu. Serinin son oyununun çıkmasının üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçti. Şimdi ise SAMURAI SHODOWN’ın yüksek kaliteli görseller ve oynanışla yepyeni bir oyun olarak geri dönüş vakti! İlk oyunun bir yıl öncesinde geçen hikayesiyle, farklı geçmişlerden gelen savaşçılar ve katılımcılar kaderlerine ulaşmak için savaşacak!
Mirasını sürdürüyor
Serinin başarısına katkıda bulunan oyun mekanikleri ve ortamı aslına sadık bir şekilde tekrar oluşturan yeni oyun, serinin tanınmasını sağlayan kıyasıya ve neşeli geçen savaşları geri getirmeyi amaçlıyor. Hararetli ve destansı savaşlar geri geldi!”
Epic Games Store’a özel olarak gelecek oyun için net bir çıkış tarihi verilmedi. Ayrıca SNK’nin bir cross-play özelliği sunup sunmayacağı da henüz bilinmiyor. Buraya tıklayarak mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.