Ana Sayfa Espor Fortnite Dünya Kupası İptal Edildi!

Fortnite Dünya Kupası İptal Edildi!

356
0
fortnite-dunya-kupasi-iptal-edildi

Fortnite Dünya Kupası İptal Edildi! Epic Games uzun süredir bu yılki akıbeti tartışılan Fortnite Dünya Kupası için beklenen açıklamayı yaptı. Epic Games tarafından yapılan açıklama sonrası organizasyonun bu yıl düzenlenmeyeceği, etkinliği çevrimiçi düzenleme planlarının da iptal edildiğini belirtti. Fortnite için Dünya Kupası’nın 2020 yılında düzenlenmeyeceği ancak bazı bölgesel turnuvaların çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Fortnite Travis Scott konseri ile gündeme gelmişti. Tüm oyunseverlerin merak ile beklediği Fortnite Dünya Kupası 2020’nin akıbeti yapılan resmi açıklama ile belirlenmiş oldu. COVID-19 pandemisi sebebiyle turnuva bu yıl düzenlenmeyecek. E spor’u oldukça fazla etkileyen salgın sonrası alınan bu karar aslında beklenen bir senaryoydu. Epic Games cephesinden henüz bir resmi açıklama yapılmasa da turnuvanın 2021 yılında düzenlenmesi bekleniyor. Ayrıca üçüncü taraf etkinlikleri de çevrimiçi olma şartı ile destekleyeceklerini açıkladı.

Fortnite Dünya Kupası Neden İptal Edildi?

Epic Games resmi Fortnite Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamada “Geçtiğimiz ay 2020 planlarımızı duyurmuştuk. Ancak bugün bu planlarda bazı değişiklikler yapmak zorunda kalıyoruz ve bunu size duyurmak istedik. 2020’nin geri kalanında düzenlenmesi planlanan tüm Fortnite etkinlikleri çevrimiçi olarak düzenlenecek. Dünya Kupası ise bölgeler arası çevrimiçi rekabetin sınırlamaları sebebiyle düzenlenmeyecek” şeklinde sözlere yer verildi.

Fortnite Dünya Kupası geniş ölçekli bir etkinlik olma özelliği taşıyor. Dünya genelinde pek çok ülkede yayınlanan bu etkinlik çevrimiçi düzenlenmesi durumunda saat farkından dolayı çok az katılımcıya sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca katılımcıların kendi internetleri üzerinden bağlanacak olması oyunda gecikme sorunları yaşanma ihtimalini de doğuruyor. Bu sebepler sonucunda etkinlik 2020 yılında düzenlenmeyecek. Fortnite ve çok daha fazlası için Gamer in Turkey sayfasını takipte kalın.