Ana Sayfa PC Satisfactory, Steam’e Geldi!

Satisfactory, Steam’e Geldi!

337
0
Satisfactory, Steam'e Geldi!
Satisfactory, Steam'e Geldi!

Geçtiğimiz yıl Epic Games Store’a özel olarak çıkış yapan Satisfactory, 8 Haziran’da Steam’e geliyor. Detaylar haberimizde.

Satisfactory

Satisfactory, keşif ve mücadele unsurlarının bir arada bulunduğu, birinci şahıs ve açık dünyalı bir fabrika inşa etme oyunudur. Tek başına veya arkadaşlarınla oyna, yabancı bir gezegeni keşfet, çok katlı fabrikalar yarat ve taşıma bandı cennetine adım at!

Topraklar üzerinde devasa fabrikalar inşa ederek doğayı ele geçir. İstediğin yere, istediğin şekilde genişle. Gezegen, kullanılmayı bekleyen değerli doğal kaynaklarla dolu. Bir FICSIT çalışanı olarak bunların iyi şekilde değerlendirilmesi, senin görevin.

Fabrikalarını hayrete düşüren mükemmellikte inşa edebilir ya da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak karmaşık taşıma bandı ağları kurabilirsin. Kamyon ve trenlerini otomasyona geçirerek uzaktaki mevkilerine ulaş ve borularla aktararak sıvıları düzgün şekilde idare ettiğinden emin ol. Olay tamamen manuel işi en aza indirmekten ibaret!

Keşiflere çıkarak yeni malzemeler ara ve her şeyi iyi değerlendirdiğinden emin ol. Doğayı istediğin gibi hasat et! Kullanımına sunulan araçlar, jet çantaları, zıplama rampaları ve diğer şeyler, keşif yaparken işini kolaylaştıracak. Uygun güvenlik teçhizatını kuşanmayı da unutma sakın; hani olur da yerel bölgedeki vahşi yaşamla karşılaşırsan diye.

Satisfactory, Steam’de Erken Erişimde

satisfactory-steame-geldi

Satisfactory’nin geliştirici ekibi Coffee Stain Studios, geçtiğimiz Şubat ayında oyunun Steam’e geleceğini açıklamıştı. Ancak kesin bir tarih verilmemişti. Aradan geçen bu uzun sürenin ardından şirket, oyunun 8 Haziran tarihinde Steam’de yerini alacağını duyurdu.

Oyunu geliştiren Coffee Stain Studios üyelerinden Snutt, “Biliyorum, şu ana kadar Satisfactory’nin Steam’e resmi geliş tarihini açıklayamamış olmamız sinir bozucu bir durum. Neyse ki şimdi buradayız ve 8 Haziran Pazartesi günü kesinlikle oyunu Steam’de yayınlıyoruz ve bu konuda çok heyecanlıyız.” sözleriyle oyunculardan özür diledi. Ayrıca hem özür niteliğinde hem de oyunun Steam’e gelmesinin şerefine %10 indirim de oyuncuları bekliyor olacak.

Satisfactory’nin İçinde Barındırdıkları

• Açık Dünya: Kendine özgü hayvan topluluğuna ve yaratıklara sahip olan devasa (30km2) uzaylı gezegeni Massage 2(AB)b’yi keşfet.

• İşbirliği: İster kendin bir fabrika kur, ister bu keyfi arkadaşlarınla paylaş.

• Fabrika İnşası: Birinci şahıs görüş açısından devasa bir fabrika inşa etme deneyimini yaşa. Onu otomasyona geçirip en iyi seviyeye getirerek seni tatmin edecek doğrultuda mükemmel hale getir.v

• Özelleştirme: Fabrikanı istediğin şekilde özelleştir. İster yüksek rakımlara inşa et, ister engin ovalara; ister arazi yapısını takip et, ister verimliliği sağlamak adına her türlü şeyin üzerine döşe; kendine özel fabrikanı yapman için neredeyse hiç sınırın yok.

• Araçlar: Şık bir şekilde dünyayı dolaş. Zıplama rampalarını, fabrika arabalarını, zıplama çantalarını, hız borularını, kamyonları ya da trenleri kullan.

Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • Windows 7 64 Bit İşletim Sistemi
  • 4 Çekirdek 3.4 GHz İşlemci
  • 8 GB RAM Bellek
  • 2 GB VRAM Ekran Kartı
  • 20 GB Depolama Alanı