Ana Sayfa Konsol Xbox Live Gold Haziran Ayı Oyunları Belli Oldu!

Xbox Live Gold Haziran Ayı Oyunları Belli Oldu!

316
0
Xbox Live Gold Haziran Ayı Oyunları Belli Oldu!
Xbox Live Gold Haziran Ayı Oyunları Belli Oldu!
Xbox platformları için Live Gold üyelerine Haziran 2020 döneminde bedava olarak verilecek oyunlar açıklandı. Haziran ayında 4 oyun hediye edilecek.

Microsoft’un Xbox Live Gold üyelerine her ay bedava olarak oyunlar sunduğu Games with Gold sistemiyle hediye edilecek yeni oyunlar belli oldu. Haziran 2020 döneminde bedava olarak sunulacak olan oyunların listesi paylaşıldı.

Haziran ayında hediye edilecek oyunlar; Shantae and the Pirate’s Curse, Coffee Talk, Destroy All Humans! ve Sine Mora. Xbox One sahipleri konsolun bir özelliği olan geriye dönük uyumluluk sayesinde Xbox 360 platformuna çıkan oyunları da oynayabilecekler.

Shantae and the Pirate’s Curse

xbox-live-gold-haziran-ayi-oyunlari-belli-olduWayForward’ın geliştirdiği ve bağımsız yapımcı tarafından yayınlanan oyunlar arasında başarıyla kendinden bahsettiren Shantae serisinin üçüncü oyunu olan Shantae and the Pirate’s Curse 1-3 Haziran tarihleri arasında ücretsiz olarak kütüphaneye eklenebilir oldu. Ancak yalnızca Xbox One sahipleri bu fırsattan yararlanabilecek.

İlk olarak Nintendo DSi’de karşımıza çıkan Shantae, platform-aksiyon türünde olmakla birlikte bizlere renkli bir deneyimi sunuyordu. Oyun daha sonra sırayla PC, PS4 ve Xbox platformlarına da geldi.

Coffee Talk

xbox-live-gold-haziran-ayi-oyunlari-belli-oldu

“CoffeeTalk”, gece yarısından sonra da hizmet veren, sahibi olup, baristalığını da yaptığımız bir kafede geçiyor. Kafemize gelen müşterilerin siparişlerini hazırlayıp, hayatlarını, dertlerini dinlemekle kalmayıp bu müşterilerin birbirleriyle olan konuşmalarına da kulak misafiri olduğumuz, gerektiğinde bizim de onlarla etkileşime girdiğimiz bir oyun.

İnsanlar dışında fantastik evrenlerden görmeye alışık olduğumuz diğer pek çok ırkı da içerisinde bulunduruyor. Tüm ırkların zamanla savaşmanın ne kadar boş olduğunu anlamasının ardından bir arada yaşamaya başladığı bir evrende geçmekte. Oyunda bulunan bu ırkların kendi ırksal sorunları da bulunuyor. Bunlara da çözüm getirmemiz gerekiyor. Ayrıca oyun günümüzün en büyük sorunlarından biri olan ırkçılığın ne kadar gereksiz ve kötü bir tutum olduğunu da yüzümüze tokat gibi vuruyor.

“Coffee Talk” sunduğu piksel grafikler ve görsellerin yanı sıra bizi lo-fi müzikleri ile rahatlatan bir oyun. Ayrıca bu oyunda baristalık yeteneklerinizi de konuşturabilirsiniz! Kahvenizi alıp rahat bir şekilde oynayabileceğiniz bir oyun.

Oyun, 16 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında yalnızca Xbox One sahiplerinin yararlanabileceği şekilde ücretsiz olacak.

Destroy All Humans!

xbox-live-gold-haziran-ayi-oyunlari-belli-olduUzaylı ve insanlık arasındaki klişe savaşı uzaylıların tarafında olarak oynayın. İnsanlığı ezin ve yok edin. İnsan kılığında dolaşarak hükümet sistemlerine müdahale edin.

“Şeytani uzaylı Crypto-137 rolüne girerek Dünyada 1950’lerin insanlarına terör saçın. DNA’larını toplayın ve efsanevi uzaylı istilası aksiyonunu yeniden canlandırarak ABD hükümetini yerle bir edin. Çeşitli uzaylı silahları ve psişik beceriler kullanarak çelimsiz ve zavallı insanları yok edin. Uçan Dairenizle şehirlerini taş yığınına çevirin. İnsanlığı ezmek için büyük bir adım!”

Oyun, 1 – 15 Haziran tarihlerinde Xbox 360 ve Xbox One sahiplerinin yararlanabileceği şekilde ücretsiz oldu.

Sine Mora

xbox-live-gold-haziran-ayi-oyunlari-belli-olduGrasshopper Manufacture isimli Macar menşeili firma tarafından geliştirilen Sine Mora, yıllardır oyun piyasasında ağırlığı bulunan “Shoot ‘Em up” türüne kendince bazı yenilikler getirerek, Atari salonlarında alıştığımız, sevdiğimiz ve yavaş yavaş unutmaya başladığımız oyun türünü tekrar oyuncularla buluşturdu.

“Sine Mora, abartılı bir hikayenin anlatıldığı bir Hikaye Modu ve türün hayranlarına meydan okuyan derin, tatmin edici bir oynanış sunan bir Arcade Modu içeren, güzel görünümlü bir shoot’em up oyunudur. Zamanı birçok şekilde kontrol edebildiğiniz Sine Mora, zorluğu oyuncunun yeteneklerine uygun şekilde ayarlanan her bir güzel bölümü tamamlamak için 50’nin üzerinde silah kombinasyonu içerir.”

Oyun, 16 – 30 Haziran tarihleri arasında Xbox 360 ve Xbox One sahiplerinin yararlanabileceği şekilde ücretsiz olacak.