Ana Sayfa PC Steam Kış İndirimleri Oyun Severlerin Yıl Sonunu Güzelleştiriyor!

Steam Kış İndirimleri Oyun Severlerin Yıl Sonunu Güzelleştiriyor!

376
0
Steam Kış İndirimleri Oyun Severlerin Yıl Sonunu Güzelleştiriyor!
Steam Kış İndirimleri Oyun Severlerin Yıl Sonunu Güzelleştiriyor!

Birçok oyunu kapsayan Steam Kış İndirimleri, Steam’in resmi Twitter hesabından önceden duyurulmuştu. Bütün oyun severler bugünü beklerken sonunda indirimler kapıyı çaldı! Bugün saat 21.00’da başlayan indirimler büyük ilgi gördü.  İndirimler 2 Aralık Perşembe günü saat 21.00’a kadar devam edecek.

En popüler oyun platformu olan Steam, yıl boyunca oyunculara birçok indirim imkânı sağlıyor.  İlkbahar indirimleri, yaz indirimleri, cadılar bayramı indirimleri ve yılın sonuna doğru gelen kış indirimleri oyunculara yıl içinde sevdikleri oyunları indirimli elde etmeleri için birçok olanak sağlıyor. Bugün başlayan Kış İndirimleri ise 14 gün boyunca devam edecek. Merakla beklenen indirim günlerinde en popüler oyunlardan en kült oyunlara birçok oyun indirime girdi.

Milyonlarca oyunun kullandığı ve birçok oyun severin gözdesi olan Steam, Kış İndirimleri’ni Twitter üzerinden bir şiir ile duyurmuştu. Şiir, indirimi bekleyenler tarafından büyük ilgi gördü. Bu indirimlerin başka bir önemi ise Steam Ödülleri oluyor! İndirimler duyurulurken aynı zamanda Steam Ödülleri için adaylar da açıklanıyor. Yıl sonuna kadar devam eden oylamanın sonuçları ise 31 Aralık tarihinde belli olacak.

2018 yılının Steam Ödülleri kazananları ise PUBG, The Elder Scrolls V: Skyrim VR, GTA 5, The Witcher 3: Wild Hunt, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Assasin’s Creed Odyssey, Rocket League oldu.

 

Steam Kış İndirimleri kapsamında hangi oyunlar indirime girdi?

Oyun severler için beklenen gün geldi çattı! Steam’in ana sayfasına giren oyuncuları birçok indirim bekliyor. En çok oynanan oyunlardan eski klasik oyunlara birçok oyun indirime girdi. Yüksek oranda indirime giren oyunlar ise Dark Souls 3,  Fallout 4, Devil May Cry, Hunt, Xcom 2, DarkSider III.

Dark Souls 3 %75 indirimle 44,75 TL ve Far Cry 5 67,25 TL, Fallout 4 %70 indirimle 39 TL, Fallout New Vegas ise 5,40 TL’ye düştü.

Bu oyunlar dışında en çok ilgi gören indirimdeki oyunlardan bazıları ise; simülatör oyunlarının gözdesi olan Planet serisinden Planet Coaster, Call of Duty: WWII, Naval Action, Grand Theft Auto 5.

Planet Coaster yeni çıkan bir oyun olmasına rağmen bu indirimler kapsamında %80 oranla 112 TL’den 22,40 TL’ye düştü.

Şu an oynaması ücretsiz olan oyunlar ise, Football PES2020, Conqueror’s Blade: Update Season II, Warframe ve daha fazlası.

Birçok fırsatın ve tamamen ücretiz oynama olanakları dışında da en çok ilgi gören seri %80 indirimde olan oyun serileri oldu. Bu serilerin arasında Sid Meier’s Civilization, Dragonball, Sherlock Holmes ve Dirk oyunları yer alıyor.